Abdülkadir Ömür'ü Arsenal ve Atletico Madrid istiyor

Trabzonspor'un en önemli yıldız adaylarından Abdülkadir Ömür, Avrupa devlerinin radarına girdi. İngiliz basını, 18 yaşındaki Abdülkadir Ömür için Arsenal'in devrede olduğunu yazdı. Trabzonspor eski teknik direktörü Sadi Tekelioğlu da Arsenal dışında Atletico Madrid'in de Abdülkadir Ömür'ü takip ettiğini söyledi.

Abdülkadir Ömür'ü Arsenal ve Atletico Madrid istiyor

Bu sezon Trabzonspor formasıyla gösterdiği performans ile adından söz ettiren 18 yaşındaki Abdülkadir Ömür için İngiltere'den flaş bir transfer iddiası geldi.

İngiliz The Sun gazetesinin iddiasına göre Abdülkadir Ömür, Arsenal teknik direktörü Arsene Wenger'in radarına girdi. Genç futbolcuları transfer etmesiyle meşhur olan Wenger'in Abdülkadir'i çok beğendiği ve kadrosunda görmek istediği iddia edildi.

''ATLETICO MADRID İSTİYOR AMA ARSENAL DAHA ŞANSLI''

Trabzonspor'un eski teknik direktörü Sadi Tekelioğlu ise yaptığı açıklamada ''Arsenal, Abdülkadir'i transfer etmek istiyor. Duyduğuma göre Atletico Madrid'in de kendisine bir ilgisi var. Ama Arsenal, Abdülkadir'i transfer etmek için daha şanslı. Wenger, genç futbolcuları keşfetmeyi çok iyi biliyor. Abdülkadir, Avrupa'da daha çok gelişecektir'' şeklinde konuştu.

Orta sahanın sağ kanadında ve ortasında forma giyen 18 yaşındaki futbolcu, bu sezon 5 kez giydiği Trabzonspor formasıyla 2 asist yaptı.

YORUMLARI GÖR