SPOR

Muharrem Usta'dan Beşiktaş'ta destek!

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, 2. yarı çıkışlarını değerlendirirken, "Siyahla beyaz kadar fark var. Takımın ikinci yarısındaki oyuncularını transfer etmek için inanılmaz çalıştık" dedi.

Muharrem Usta'dan Beşiktaş'ta destek!

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta NTV Spor yayınında soruları yanıtladı. İlk olarak bordo mavili ekibin çıkışıyla ilgili "Böyle bir çıkışı bekliyor muydunuz?" sorusunu yanıtlarken, "Daha önce bir gazetede 'bekliyorduk ama bu kadarını beklemiyorduk" dedim. Devamında siyahla beyaz kadar farklı olacağını biliyorduk. Bizim bir itici gücümüz vardı. Yeni stadımız açılıyordu. Statla birlikte takımın mutlaka iyi olması lazımdı. Yoksa stadın itici gücü tamamen çöpe gidebilirdi. Büyük bir hazırlık yapmıştık." dedi.

"BUNU HAYAL ETMİYORDUM"

"2017'de bu durumun olmasını hayal ediyor muydunuz? diye sorsanız." Hayır, etmiyordum." Ama Ersun Hoca da ara ara 'Başkan, bazen işler öyle iyi gider ki; bir bakarsınız 7-8-9 maçlık seriler gelir.' diyordu. Onun tecrübesi daha fazla. Buradan Ersun Hoca'ya teşekkür ediyorum. Ama bunların hiçbiri tesadüfen olmuyor." diye konuştu.

"KISA METRAJLI BİR FİLM ÇIKARDIK"

Devre arasında Trabzonspor'un kadroya uyum sağlayan isimleri kattığının hatırlatılması üzerine Usta şöyle konuştu, "Buradan kısa metrajlı bir film çıkardık. Yapılanlar birbirinin devamıydı. İlk dönemde belki de Trabzonspor tarihinin en zor dönemini geçiriyordu. İyi oyuncu almamız için arka plan çok bozuktu. Maaşını alamayan oyuncuların arkadaşlarına verdiği bilgi vardı.

Bir taraftan da elinizde 50'ye yakın oyuncu vardı. Kafalarında Trabzonspor bitmişti. Trabzonspor'un geleceğine katkı sağlyamayacakları için gönderilmeleri gerekiyordu. Bir taraftan da ekonomik sorunlar, hacizler vardı. Düşünün ki; yönetime seçiliyorsunuz ve bir yandan da en iyi oyuncuları almak zorundasınız. Basketbolda oyuncu almak eczaneden ilaç almak kadar kolaydır; ama futbolda bu böyle kolay değil.

"KAFAYA KOYUP DA ALAMADIĞIMIZ OYUNCU OLMADI"

Ersun hoca'yla transfer döneminde çok konuştuk. Bütün bu oyuncuları devre arasından 2 ay önce tespit ettik ve bunları ikna etmek için çok çalıştık. Doğru oyuncu her zaman denk gelmez. Hangi mevkilerde oyuncuya ihtiyacımız olduğumuzu biliyorduk. Şimdi sıra doğru oyuncuya gelmişti, onları da tespit etmiştik. Ancak sene başında doğru oyuncular vardı ama Trabzonspor'un almaya durumu müsait değildi. Ben işi gücü bıraktım. Bu oyuncuları ikna etmek için olağanüstü bir performansla çalıştım. Hocayı da devreye soktum. Hocayla oyuncuyu almak için defalarca bir araya geldik. Orada büyük bir efor var. Kafaya koyup da alamadığımız oyuncu olmadı. İstisnası Mehmet Ekici-Aatif takasıdır. Bunun da bizimle ilgisi yoktur.

"ORTAYA OLCAY DİYE BİR OYUNCU ÇIKTI"

Geri dönüp baktığımızda, şunu diyorum, Ekici-Aatif takası olmadı ama o bize Olcay diye bir oyuncuyu çıkardı. Fenerbahçe'de Aatif olmuyorsa, biz Mehmet'i Beşiktaş'la da konuşabilirdik. Planımız böyleydi. Konuştuğumda kafamda hep Olcay vardı. 2010-11'den sonra Egemen gibi takıma ağabeylik yapacak bir oyuncuyu hep arıyorduk. Olcay'ın o anlamda nasıl birisi olduğunu çok iyi biliyordum. Olcay'la daha transfer konusuna girmeden başkanın bilgisiyle defalarca futbolu, projeleri konuştuk. Sonunda Olcay'la iyi bir noktaya geldik.

Olcay, ilk planda bizim hemen düşündüğümüz aklımızdaki bir oyuncu değildi. Beşiktaş'la Mehmet Ekici'yi konuşmaya başladığında Olcay konusu gündeme geldi. Olcay'a çok doğru bir oyuncu olarak baktık. O da sonunda 'bu projede sonuna kadar varım' demesiyle transferi oldu. Büyük bir emekle, ilmik ilmik örerek, adım adım ilerleyerek bu organizasyon oldu. Temel hedefimiz stat açılışıyla birlikte bu yapıyı desteklemekti. Planımız da tuttu."

"BEŞİKTAŞ'IN ŞAMPİYONLUĞA GİTMESİNİ DİLİYORUM"

Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi'nde Olimpiakos'u 4-1 yenerek çeyrek finale yükseldiği maç sonrası sosyal medyadan attığı "tebrikler ancak gelecek sene bizim senemiz" mesajının hatırlatılması üzerine de Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, "Bugünkü zirve bunu bir kez daha bize gösterdi ki; ülke futbolunun standardı ülkede değil, aslolan ülke dışındaki başarılar. O nedenle Beşiktaş'ın buradan şampiyonluğa gitmesini diliyorum. İyi de gidiyorlar. Çeyrek finale iyi işler yaparak giden Beşiktaş'ı tebrik etmem futbolun fair play ruhunda olan bir şeydir. Bunu isteyerek yaptık.

"TRABZONSPOR 5 YILDIR UNUTULDU"

Trabzonspor 5 yıldır unutuldu. Hiç olmaması gereken yerlerde. Hatta futbol dışında olan şeylerle konuşulmaya başlandı. Bu bizi çok yaraladı. Trabzonspor'un genetijğinde var olan o başarısının tekrar ortaya çıkması için büyük mücadele veriyoruz. Seneye 50. yılımız. Artık iskeleti oturtuyoruz. Orada destek verdim ama seneye 50. yılımız. Biraz ortalık boşalsın diye. Böyle bir kulübün büyük başarılara imza atmaması mümkün değil." ifadelerini kullandı.

2. yarıdaki hedefleriyle ilgili olarak da konuşan Usta, "2. devre alabileceğimiz maksimum puanı almak istiyoruz. 35 puan barajını aşmak istiyoruz. İnşallah baraj altında kalmayız. Aştığımızda sene sonunda nerede olacağımızı kestiremiyoruz; ama muhtemelen Avrupa'da oluruz. 2 kulvarda A ve B planı olarak Ersun Hoca'yla çalışıyoruz. Her 2'sine göre bir iş planımız var." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Futbol Zirvesi'nde alt yapı önerisine de değinen Muharrem Usta, "Cumhurbaşkanı'ndan bugün bu mesajı aldım; ama herkesin bugünden alması gereken bir mesaj. Kendi takımıma baktığımda da Trabzonspor, İstanbul takımlarına benzer bir yapıyla bu yolculuğu almaması lazım. Ancak yerli oyucuyda bir kalite sorunumuz var. Alt yapılarımızın bilimsel, kaliteli, uluslararası rekabette dizayn edilmesi lazım. 12-13 yaş takımlarımızı 5 sene sonra Trabzonspor'u kurtarması için yeni bir dünyaya hazırlamaya çalışıyoruz. Haliyle hep birlikte alt yapı konularına yeniden dönüp bakmamız lazım." ifadelerini kullandı.

AVRUPA'NIN DEV BİR KULÜBÜYLE İŞBİRLİĞİ...

Alt yapı konusunda Avrupa'nin dev bir takımıyla işbirliğine gidecekleri müjdesini veren Muharrem Usta, "Yakında televizyonlarda göreceksiniz. Trabzonspor olarak Avrupa'nın dev bir kulübüyle işbirliği içerisine gideceğiz. Buna ihtiyacımız olduğundan öte, onların gençlerle çalışmalarının hangi standartlarda olduğunu görüp, yeni yapılanmaya gidiyoruz. Trabzonspor'un yeni stadının yanındaki bütün antrenman sahalarını A Takıma değil altyapılara verebiliriz. Görünen o. 8 sahada alt yapıların barındığı inanılmaz bir düzene geçmek istiyoruz. Türkiye'de yerli oyuncu sıkıntımız fazlasıyla var. Buna bir şekilde dönüş yapmalıyız. Burada en büyük ağırlık bize düşüyor. Bizim hem üretmemiz hem de ürettiklerimizi satmamız lazım." diyerek sözlerini noktaladı.

(NTV Spor)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
Oooo Yeni şike kardeşliği doğuyor.
@austin111 NE OLDU KISKANDINIZ MI, KORKMA BİZDE SİZDE OLAN BAZI MEZİYETLER YOK ÇOK ŞÜKÜR İSTESEK TE OLMAYIZ ZATEN
@austin111 sen Fener-sivas-eşk,şehir üçgeniyle karıştırdın herhalde.
@levent_6185 Aynı davalardan bjk de şike cezası aldı.
Muharrem Usta Trabzon Spor'un başkan yardımcısıdır. Başkanı Fikret Orman'dır.
Trabzonspor kardeş kulüp
İşte bu ya profesyonellik bunu gerektirir çıkıpta bazıları gibi pavalı köpeklev dersen antipatik insan konumuna düşersin futbol güzel olaylar çerçevesinde gelişirse futboldur asarım keserim dersen sen kulüp başkanı değil sokaktaki serseri kategorisine girersin
@ahmo96 Beşiktaş maçında göreceğin destek nasıl veriyor..birşeylar yazarken biraz dikkatli olsanız iyi olur destek nedemek hangi anlamda destek bu şike değilmi....
@vahdet3 beyninin olmadığı buradan belli. Avrupada şampiyonluğa gitmesini istiyorum diyor. Bunu Türkiyenin geneli istiyor zaten. İstemeyen varsa da haindir. Bir Türk takımını kim olursa olsun Avrupa da destekleyeceğiz millet olarak.
@vahdet3 kendi takımlarını bırakıp başakşehiri destekleyenlere bak şikeden bahsediyorlar.Adam uefa kupası şampiyonluğundan bahsediyor ama siz leke sürecek şeyler aradığınız için iyice mallaştınız
Hızlı yükselenlere imreniliyor. Oysa en hızlı yükselenler toz, duman, saman ve tüydür. Susarak kazandığın değeri, boş konuşarak harcama.. Eğitimin pahalı olduğunu düşünüyorsanız, cehaletin bedelini hesaplayın. Yanmak var yanmak var, odun yanınca kül olur adam yanınca kul olur.
aynen...bunun başka bir adı olmaz.....şikeciler sizi...
Desteklenen 2 takım. Sonuç ortada.
Mehmet ekici çigerine dolmuş dert olacak ama maalesef gittti ve bittiii
ts baskanına bak kendi takımının sampiyon olmasını istemiyor bjk olsun diyor yok boyle bisey
adam uefa ve bu sene ıcın dıor seneye bız oalcagız sampıyon dıor mehmet ekıcı de gıderse gıtsın parasını ben verırım dıyor sız nedıyorsunuz bu adam kalmaya devam etsın azız yıldırım kadar koltukta otursun yuzde yuz sampıyonalr lıgı sampıyonlugu gelır messıler ronaldolar suarezler benzemalar pepeler ınestalar ramos lar yaslandı 3 yıl sonra daha oynamıcakalr ve alt yapıları bozuk ama trabzon alt yapısıı abdulkadır muhammed besır ysuuf yazıcı gelıor gelıor gelıor
bir lazın mezar taşında şöyle yazıyormuş: yeme dedun yemeduk,içme dedun içmeduk,giyme dedun giymeduk da n'oldii...
Diğer Haberler