SPOR

Mesut Özil sonunda patladı! 'Çenenizi kapatın'

Sezona kötü başlayan Arsenal'de eleştiri oklarının hedefi olan Mesut Özil, bu eleştirilere cevap verirken bir dönem Arsenal'de oynayan eski oyunculara seslendi. Mesut Özil, 'Futbolda eleştiri her zaman olur ama benim Arsenalli eski oyunculara tavsiyem; çenenizi kapatın ve destek olmaya başlayın' dedi.

Mesut Özil sonunda patladı! 'Çenenizi kapatın'

Mesut Özil sonunda patladı! Premier League'de sezona çok kötü başlayan Arsenal'de menajer Arsene Wenger ile eleştirilerin odak noktası haline gelen Mesut Özil, bir açıklamada bulundu.

ARSENAL'DE OYNAYAN ESKİ FUTBOLCULARA SESLENDİ

Arsenal'in aldığı kötü sonuçlar sonrası sık sık eleştirilen Mesut Özil, özellikle bir dönem Arsenal'de oynayan eski futbolculara seslendi.

İşte Mesut Özil’in Arsenal efsanelerine tepkisi:

“Son günlerde Almanya Milli Takımı’ndan arkadaşlarım bana Arsenal’de son durumun nasıl olduğunu soruyorlar. Takımdaki krizi medyadan okuduklarını, yorumcuların ve eski oyuncuların her gün konuştuklarını söylüyorlar. Bu takım, Arsenal’in onlarca yıldır sahip olduğu en kötü takım olabilirmiş.

Dört yıl önce, bir son dakika anlaşmasıyla, Real Madrid’den Arsenal’e transfer oldum. Arsene Wenger beni ikna etti. Bana kulübün görkemli tarihinden, başarısını teknik direktöre borçlu olan Bergkamp, Vieira ve Pires gibi yaşayan efsanelerden bahsetti. Arsene bana beni bir futbolcu olarak nasıl geliştireceğinden bahsetti. Bu her futbolcunun duymak isteyeceği bir teşviklendirmedir.

Londra’daki kariyerim boyunca çok sayıda eleştiriyi göğüslemek zorunda kaldım. İnsanlar benim hakkımda ‘Çok pahalı, açgözlü, vücut dili kötü, savaşçı ruhu eksik…’ gibi şeyler söyledi. Eleştiri her futbolcunun kabullenmek zorunda olduğu bir şey olsa da, efsanelerin efsane gibi davranmalarını beklerim. Eski ‘Topçular’a tavsiyem şu:

'ÇENENİZİ KAPATIN VE TAKIMI DESTEKLEMEYE BAŞLAYIN!'

Kariyerimin bu yılın sonunda nereye gideceğini bilmesem de, Arsenal’deki beşinci sezonumu merakla bekliyorum. Bu formayı giydiğim için çok mutluyum. Son 4 yılda çok sayıda harika an yaşadım ve Arsenal’in Londra’daki, İngiltere’deki ve dünyadaki insanlar için ne anlam ifade ettiğini çok iyi biliyorum.”

YORUMLARI GÖR