06 Eylül 2010 | 13:20
  • +
  • -

G.Saray'a müthiş piyango!

125 milyon Euro verip Schalke'yi iflastan kurtaran Boşnak işadamı Ivan Zilic, Galatasaray'ın da kapısını çaldı.

G.Saray'a müthiş piyango!

125 milyon Euro verip Schalke'yi iflastan kurtaran Boşnak işadamı Ivan Zilic, Galatasaray'ın da kapısını çaldı.

Akşam'ın haberine göre; Galatasaray'ın bayram sonrası Riva arazisi için yeterlilik ihalesine çıkmaya hazırlandığı şu günlerde, Bosna asıllı Alman işadamı Ivan Zilic'in ister peşin para, ister gelir ortaklığı ile ticari bir anlaşma yapmak istemesi sarı-Kırmızılılar'da memnuniyet yarattı.

Kulübün geleceği için çok önemli olan Riva arazisi, 3. köprünün aynı güzergahta yapılacak olmasından dolayı daha da değerleneceği için Polat tarafından satışı durdurulmuştu. Eksperlerin daha önce 60 milyon Dolar değer biçtiği arazi için Avrupalı işadamlarının ilgisinin artması ve her geçen gün Riva'nın değerlenmesi yönetimin de moralini düzeltti.

Galatasaray'a yatırım yapmayı düşünen Ivan Zilic ise sadece Riva ile de ilgilenmiyor. Transfer sezonunda da istedikleri yıldızı İstanbul'a getirme sözü veren Zilic'in bu teklifi karşısında sarı-Kırmızılı yöneticilerin yüzü güldü. Ivan Zilic, Almanya'da yaşayan bir işadamı.

SERVETİ 18 MİLYAR EURO

Yaklaşık 18 milyar Euro'luk servetiyle göz kamaştıran yatırımcının, yönetimden pozitif bir haber gelmesi halinde önümüzdeki günlerde İstanbul'un yolunu tutacağı öğrenildi. Bosnalı işadamı, daha önce de Almanya Bundesliga ekiplerinden Schalke 04'e 125 milyon Euro'luk yatırım yapmasıyla Almanya'da dikkatleri üzerine çekmişti. Koyu bir Schalke taraftarı olan Zilic, Schalke'yi iflastan kurtardı.

ÇANTADA NE VAR?

1. Ticari ortaklık ve yatırım
2. Riva arazisinin gelir paylaşımı
3. Çeşitli sponsorluklar

MOBİL'DE MYNET SPOR
En güncel spor haberleri, son dakika gelişmeleri ve en iyi spor yazarları QR Kod okuyucu ile hemen cebinde!