"Satmadık ama satacağız"

Galatasaray kulisleri son günlerde "Riva satıldı" dedikodusu ile çalkalanırken, konuya Başkan Ünal Aysal açıklık getirdi, bu konunun netlik kazanmadığını ifade etti.

"Satmadık ama satacağız"

Ünal Aysal, Acarlar'a satışın netleşmediğini belirtti, "Çeşitli öneriler var. Yurt dışından da iki teklif geldi. 220 ile 250 milyon dolar arasında bir para hedefliyoruz. Ana kriter, garantiler... Ödemenin kısa vadede veya nakit yapılması bizim için önemli" dedi.

MYNETSPOR'U FACEBOOK'TAN TAKİP EDİN

CANLI MAÇ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Milliyet'in, "Riva için Acarlar Grubu ile anlaştığınız, hatta 250 milyon dolarlık çek aldığınız iddia ediliyor. Doğru mu?" sorusuna yanıt veren Aysal, "Hayır satmadık. Ama  araziyi en kısa sürede satacağız. Bunun için çalışmalarımız sürüyor. 1 ay içinde kesin kararımızı vereceğiz" dedi.

Galatasaray Başkanı Aysal, Acarlar Şirketler Topluluğu ile de görüştüklerini belirtirken, "Bunun yanı sıra başka öneriler de var. Ayrıca yurt dışından da iki tane teklif geldi. Bunları değerlendiriyoruz. Ancak Riva için abartılı rakamlar telfuz etmeye gerek yok. 220 ile 250 milyon dolar arasında bir değeri söz konusu. Bununla ilgili bizim kriterimiz garantiler.

Ödemenin en kısa vadede ve nakit yapılması bizim açımızdan önemli" ifadesini kullandı. Geçtiğimiz aylarda olağanüstü genel kurulda Riva konusunda yetki aldıklarını söyleyen Aysal, "Genel kurul bize güvendi ve yetkiyi verdi. Önümüzü görmemiz, borçlarımızı yapılandırmamız ve yeni gayrimenkuller edinmemiz için Riva'yı değerlendirmek istiyoruz. Bunu yaparken Galatasaray'ın menfaatlerine göre hareket ediyoruz" diye konuştu. Bu arada 244 bin metrekarelik satış alanına sahip arazinin ruhsat sorununu halleden sarı-kırmızılı kulüp, özellikle yabancıların gayrimenkul satın almasını sağlayan yasal düzenlemenin yapılmasıyla beraber yurt dışından gelen teklifleri titizlikle inceliyor.

YORUMLARI GÖR