İkinci tükürük vakası..!

Spor Toto Süper Lig'in 19. haftasında Galatasaray ile Beşiktaş arasında oynanan maçın 61. dakikasında Felipe Melo direkt kırmızı kart gördü.

İkinci tükürük vakası..!

Spor Toto Süper Lig'in 19. haftasında Galatasaray ile Beşiktaş arasında oynanan maçın 61. dakikasında Felipe Melo direkt kırmızı kart gördü. Beşiktaşlı futbolcu Oğuzhan Özyakup'a tükürdüğü gerekçesiyle hakem Tolga Özkalfa tarafından kırmızı kart gösterilen Brezilyalı futbolcu, kararın ardından hem yan hakeme hem de orta hakeme itirazda bulundu.

* MAÇTAN KARELER / FOTO GALERİ

Özkalfa'nın kararının ardından sahayı terkeden Melo'ya Fatih Terim de tepki gösterdi ve Brezilyalı futbolcuya direkt soyunma odasına gitmesini söyledi. Terim'i uyarılarını dikkate almayan Melo, Beşiktaşlı futbolcular ile söz düellosuna devam etti.

MELO'DAN TÜKÜRÜK AÇIKLAMASI

Galatasaray'ın Beşiktaş ile oynadığı maçta siyah-beyazlı futbolcu Oğuzhan Özyakup'a küfür ettiği ve tükürdüğü gerekçesiyle kırmızı kart gören Felipe Melo açıklama yaptı.

Twitter'dan yaptığı açıklamada kesinlikle tükürmediğini dile getiren Melo, "Ben kimseye tükürmedim, tanrı şahidim olsun ki kimseye tükürmedim. Kameraya yüz kere daha yaklaştırıp, fotoğrafı yüz kere daha büyütseniz de ben kimseye tükürmedim. Olanlar dolayısıyla çok üzgünüm ama benim bir şey yapmadığım kanıtlanacak." ifadelerini kullandı.

Hakem Tolga Özkalfa'nın raporunda "Felipe Melo, Oğuzhan Özyakup'a tükürdü" şeklinde bir ifade yer alırsa; Brezilyalı futbolcu, Futbol Disiplin Talimatı'nın 42. maddesine göre 4 ile 6 maç arasında men cezası alacak.

YORUMLARI GÖR