Hakan Ünsal: 'Fatih Terim Galatasaray'a gelmez'

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı ve Hürriyet yazarı Hakan Ünsal, Fatih Terim'in Galatasaray'a dönmesiyle ilgili olarak bir yazı kaleme aldı. Hakan Ünsal, Fatih Terim'in Galatasaray camiası, yönetimi ve taraftarları tarafından yeterince istenmediğini ve bu nedenle sarı-kırmızılı takıma gelmeyeceğini iddia etti.

Hakan Ünsal: 'Fatih Terim Galatasaray'a gelmez'

Hürriyet gazetesi yazarı, Galatasaraylı eski futbolcu Hakan Ünsal, Fatih Terim'in Galatasaray'a geri dönmesiyle ilgili çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

İşte Hakan Ünsal'ın Fatih Terim ile ilgili o sözleri...

"Burada dikkat çekici ve hocanın düşünmesi gereken önemli bir nokta var. Neden Fatih Terim boşta olduğu halde çok güçlü bir şekilde ismi dillendirilmiyor. Yönetim'in istemediği çok aşikar ve adeta görmezden geliyorlar

Camiadan da ciddi ses gelmiyor ve hocanın ismi yeterince ön plana çıkarılmıyor. Dahası, taraftar da şaşırtıcı şekilde beklenenin altında bir düzeyde hocayı istiyor.

Üstelik, çok kötü biten sezonun devamında Galatasaray için rezillik boyutunda bir Östersunds elenişi varken. Galatasaray, son 1 yılda olabilecek en kötü senaryoyu yaşıyor, Fatih Terim boşa çıkıyor ve güçlü bir geri dönüş çağrısı yok.

O zaman aklıma şu geliyor. Galatasaray bu haldeyken Fatih Hoca tek alternatif değilse ve şu anda takımın başında olamıyorsa, demek ki Galatasaray biraz iyi olsa Fatih Hoca'nın esamesi okunmayacak. Burada hocanın da niye böyle olduğunu düşünmesi gerekiyor bence. Geçen zamanda Galatasaray kötü gittiği için kazanıyor gözükse de kaybeden olmuş Fatih Hoca.

O yüzden "Şu anda hoca gelmez" diyorum. Camia, taraftar, Yönetim ve basın "Artık yeter" dediğinde Fatih Hoca "Ben buradayım" diyecektir. Yani, istendiğinde değil, istediğinde gelecektir Fatih Terim.

Takımın oyunu, Tudor'un seçimleri, sonuçlar, yönetimin seçim beklentisi ve diğer takımların durumu Fatih Hoca'nın durumunu belirleyecek. Aslında Sayın Dursun Özbek yönetiminin kaderini belirleyecek.

Kötü geçen sezonu ve Östersunds faciasını transfer kozunu kullanarak unutturmaya çalışan ve seçime hazırlık yapan Başkan Dursun Özbek için son ama en büyük koz Fatih Terim. Acaba Sayın Başkan, Fatih Terim kozunu akıllıca bir hamle ile sona saklıyor olabilir mi ? Cevabınızı biliyorum…"

YORUMLARI GÖR