Tudor kriterleri

Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor, yeni sezon için; şöhret olmayan, başarıya aç, mücadele eden isimler alınmasını istedi.

Tudor kriterleri

Galatasaray gibi takımların başarıya, bu formanın değerini bilecek, ağırlığını taşıyacak futbolcularla ulaşabileceğini söyleyen Igor Tudor, “Artık sahada koşmayan mücadele etmeyenler var olamaz. Bu nedenle isim yerine karakter arıyorum” dedi.

Galatasaray bir taraftan bu sezon Şampiyonlar Ligi hedefini kovalarken, diğer taraftan da yeni teknik direktörü Igor Tudor yönetiminde gelecek sezonun planlamasını yapıyor. Hırvat teknik adam, Emre Utkucan yönetimindeki scout ekibi ile bir araya gelirken, istediği oyuncu profilini anlattı.

Sarı-kırmızılı çalıştırıcı şöhret olmuş, isim yapmış futbolcular yerine, genç ve başarıya aç isimlerin takip edilmesini istedi. Tudor, yeni transferler ile ilgili kriterlerini de şöyle anlattı:

“Bana şöhret oyuncu lazım değil. Galatasaray’a gelecek futbolcunun başarıya aç olması gerekir. Galatasaray gibi takımlar başarıya ulaşmak istiyorsa bu formanın değerini bilecek, ağırlığını taşıyacak futbolcularla hedefe ulaşabilir. Yeni futbol düzeninde artık sahada koşmayan mücadele etmeyenler var olamaz. Bu nedenle isim yerine karakter arıyorum.”

Tudor’un takımın başına geçmesinden sonra yeni sezon planlamasına erken başlayan sarı-kırmızılılar, bu doğrultuda temaslara başladı. Yönetimin ise Tudor’un talepleri doğrultusunda transfer yapacağı ancak tribünleri heyecanlandıracak marka isim için de hocanın talebine göre son sözünü söyleyeceği belirtildi.

Galatasaray Yönetimi, yeni sezon için kapsamlı bir revizyon düşünürken, Hırvat teknik adamın sezon sonunda vereceği ayrıntılı rapora göre bir çok futbolcunun bileti kesilecek. (Milliyet)

YORUMLARI GÖR