SPOR

Tamer Tuna Mustafa Pektemek, Ömer Şişmanoğlu ve Ersan Gülüm'ü Göztepe'ye istiyor

Spor Toto Süper Lig hasretini 14 yıl sonra dindiren Göztepe'nin yeni teknik direktörü Tamer Tuna oldu. İzmir ekibinde göreve başlayan Tamer Tuna'nın, eski kulübü Beşiktaş'tan Ömer Şişmanoğlu ve Mustafa Pektemek'i istediği, siyah-beyazlıların sezon ortasında kiraladığı Ersan Adem Gülüm için de Çin kulübüyle temas kuracağı öğrenildi.

Tamer Tuna Mustafa Pektemek, Ömer Şişmanoğlu ve Ersan Gülüm'ü Göztepe'ye istiyor

Spor Toto Süper Lig hasretini 14 yıl sonra dindiren Göztepe'nin yeni teknik direktörü Tamer Tuna oldu.

Başkan Vekili Talat Papatya, son 2 sezonda Süper Lig şampiyonu olan Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş'in yardımcılığını yapan Tuna ile her konuda anlaşma sağladıklarını açıklarken, gözler artık transfere çevrildi. Tuna'nın ilk etapta yeni takımına siyah beyazlılarda fazla süre alamayan eski öğrencilerini getirmeyi planladığı bildirildi. Tamer Tuna'nın Mustafa Pektemek ve Ömer Şişmanoğlu'nu Göztepe'ya kazandırmaya çalışacağı öğrenildi. Göztepe'nin özellikle Mustafa Pektemek üzerinde durduğu ve tecrübeli golcünün kiralanması konusunda siyah beyazlılarla bu hafta içinde görüşüleceği bildirildi.

Forvetin yanı sıra stopere de ihtiyaç duyan sarı kırmızılılarda yine Beşiktaş'tan Ersan Gülüm'ün ismi ön plana çıktı. Tamer Tuna'nın geçen sezonun devre arasında Çin'in Hebei China Fortune takımından Beşiktaş'a dönen Ersan'ı düşündüğü ifade edildi.

Siyah beyazlı kulüple yola devam etemeyecek olan Ersan'a da teklif götürüleceği öğrenildi. Ersan'ın Çin'e dönmek istemediği ve kariyerini Süper Lig'de sürdürmeyi düşündüğü vurgulandı. Teknik adam konusunu çözen Göztepe, 2 hafta içinde de iç ve dış transferi bitirmek istiyor. Mevcut kadrodan Günay, Jahovic, Emrecan, Halil, Tayfur, Segbefia ve Schwechlen'i kesin olarak takımda tutma kararı alan Göztepe, diğer oyuncularla bu hafta masaya oturmayı planlıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler