SPOR

Hüseyin Eroğlu: 'Cengiz Ünder Emre Mor'dan daha iyi'

TFF 1. Lig ekiplerinden Altınordu'nun teknik direktörü Hüseyin Eroğlu, Türk futbolunda kendileri gibi altyapıya önem veren kulüplerin çoğalmasıyla her şeyin değişeceğini söyledi. Hüseyin Eroğlu, altyapılarından yetişip Medipol Başakşehir'e transfer olan Cengiz Ünder'in Borussia Dortmund forması giyen Emre Mor'dan daha iyi oyuncu olduğunu iddia etti.

Hüseyin Eroğlu: 'Cengiz Ünder Emre Mor'dan daha iyi'

Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümünün düzenlediği "İstikrarın antrenör gelişimi ve kulüp yapılanması üzerine etkisi" konulu panelde konuşan Eroğlu, Altınordu'ya Türk futbolunun kurtuluşu gözüyle bakıldığını belirtti.

Bu noktaya ulaşabilmek için 10 yıldır sistemli bir şekilde çalıştıklarını aktaran Eroğlu, "Bizimle aynı yolda yürüyebilecek 5-10 tane daha kulüp çıksa her şey değişecek." dedi.

Eroğlu, Altınordu'dan yetişen ve Almanya'ya transfer olan Çağlar Söyüncü ile Medipol Başakşehir'de forma giyen Cengiz Ünder'in bir plan dahilinde yetiştiğini anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye'de planlar sezonluk hatta aylık yapılıyor. Oysa Avrupa'nın köklü kulüplerine baktığınızda bunun tam tersi bir yapılanma görürsünüz. Çağlar ile Cengiz, bizim için uzun vadeli birer projeydi. Bulduk, yetiştirdik ve futbola armağan ettik. Burada aldıkları eğitimin karşılığını şimdi alıyorlar. Çağlar'ın Bundesliga'nın en iyi savunmacılarından biri olmasını gururla izliyoruz. Bana göre Emre Mor'dan çok daha iyi bir oyuncu olan Cengiz, kendisini daha da geliştirecek ve bunu zirveye çıkarabilmesi için Çağlar gibi Avrupa'ya gitmesi gerektiğini düşünüyorum."

Real Madrid Teknik Direktörü Zinedine Zidane'ın daha önce 17 yaş altı takımını çalıştırdığını hatırlatan Eroğlu, şunları kaydetti:

"Ben, A takım düzeyine 5 yıl altyapıda görev yaptıktan sonra ve gerçekten çok çalışarak çıktım. Halen de ders çalışıyorum. Bugün Altınordu'da 5 sezonumu geride bıraktım. Yaklaşık 200 maçtır görev yapıyorum. İstikrar, Altınordu gibi projede karşılıklı önem kazanıyor. Antrenör gelişimini sürekli kılarken, kulüp yapılanmasında da farklılık yaratıyor."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
emre mor'daki hava messi'de ronaldo'da yok!!
hOCA HAKLI EMRE MOR TRAŞ VOLKAN ŞEN BURUMA TARZINDA EN ÖNEMLİSİ HIRÇIN VE GICIK
Kesinlikle doğru e.mor dan daha bişey görmedik iki çalımla futbolcu seçiyosanız akşam maçına buyrun
Kesinlikle daha iyi. Cengiz çift yönlü bir oyuncu ve yaşına göre olgun bir çocu. Fizik olarakta emreye göre iyi. emrede iyi ama daha bi kaç fırın ekmek yemesi gerek
Cengiz in adı hansoviç olsaydı kaça giderdi?
daha dün gibi hatırlıyorum arda turan MESSİ'den daha iyi diyenleri
Emre MOR, Cengiz, Okay, Enes ÜNAL .. işte Size Milli Takımın Geleceğin Muhteşem Bir Hucum Hattı; yeter ki bu çocukları doğru eğitip, yönlendirip, teknik ve psikolojik destek verelim ... 80 MİLYON nüfuslu bir ülkede istenilen futbol başarısı nasıl gelmiyor? sorusunun cevabı belli değil mi? Anlamsız politik yaklaşımlar her yerde her alanda rasyonel çalışmamızı engelliyor. Yetenek ve haketmek, kısaca liyakat önemsenecek. Hepsi bu, aksi halde 300 000 nüfuslu İzlanda dan 3 yemeye devam ederiz ...
Evet cengiz son yıllarda yetişemeyn futbolcu kıtlığında çiçek gibi açtı yavrum yolun açık olsun sakın basının yada arkadaşlarının poh pohlarına gelip şımarma gazeteci boğazını sıkma senin önün açık yavrum hadi rasgele.
ikisini toplasan bir adam anca eder...
Cengiz le moru kıyaslamam bile cengiz çok daha üstün bir takım ve sistem oyuncusu.
Allah ikisininde bahtını yolunu açık etsin ikiside mükemmel olsun ve hatta bu vatanda yaşayan tüm halkımız başarılı dürüst ve ahlaklı olsun. çünkü türkiye dendimi başarılı ve dürüst olarak bilinsin.
Diğer Haberler