Ve Ronaldinho imzaladı!

Brezilya'lı Ronaldinho Flmengo'dan parasını alamadığı gerekçesiyle ayrıldıktan kısa süre sonra yeni kulübüyle sözleşme imzaladı.

Ve Ronaldinho imzaladı!

Transfer taksitlerini alamadığı gerekçesiyle Flamengo'dan ayrılan Ronaldinho, 4 gün sonra Atletico Mineiro kulübüyle sözleşme imzaladı.

Açıklama, Ronaldinho'nun Mineiro kulübüyle, Belo Horizonte kulübüyle antrenman yaptığı görüntüsünün televizyonda gösterilmesinden bir kaç saat sonra yapıldı.

Ronaldinho konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Brezilya'ya gelirken şampiyonluklar kazanmayı hedeflemiştim ve şu anda bunun için elimde yeni bir fırsat var. Mineiro'ya elimden gelenin en iyisini vermek için burdayım. Yaşımın ilerlediği söyleniyor ama ben daha önümüzdeki bir kaç yıldaha üst düzey futbol oynayabileceğimi düşünyorum" diye konuştu.

Ronaldinho'nun bu transferden ne kadar ücret alacağı açıklanmazken, Kulüp başkanı Alexandre Kalil, transfer ücretini sponsorların yardımı olmadan kendilerinin karşılayacağını belirtti.

Sözleşme sezon sonuna kadar geçerli olacak. Ronaldinho'nun Çarşamba günü Mineiro'nun Bahia ile yapacağı maçta sahada olarak ilk maçına çıkması bekleniyor.

Atletico Mineiro kulübü Belo Horizonta şehrinin Cruzerio ile birlikte iki büyük kulübünden biri olarak anılıyor. Tek şampiyonluğunu 1971'de kazananan kulüp, geçtiğimiz sezon ligi 15. sırada bitirdi.

YORUMLARI GÖR