SPOR

Rıdvan Dilmen: 'Beni deviremezler'

Rıdvan Dilmen, Futbolun Zirvesi'nde gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) verdiği kararları eleştiren Dilmen, Başkan Yıldırım Demirören'i ve yönetim kurulunu istifaya davet etti. Dilmen, "Artık çekil. Al bütün kadrolarını, kurulllarını murullarını sezon bittiği zaman vedalaş. Ayıp oluyor! İnsanlarla alay ediyorsunuz" diye konuştu. Deneyimli yorumcu, TFF Başkanlığı adaylığı için 3 şartının olduğunu da açıkladı.

Rıdvan Dilmen: 'Beni deviremezler'

Kurulların, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu kararının etkisiyle karar verdiğini savunan Dilmen, "Futbolla alakaları yok. iddiaları yok. Şimdi Fenerbahçe ve Galatasaray yarışta iddialı olsaydı; bu cezalar çıkar mıydı? Çıkmazdı. 'TFF Yönetim Kurulu'nun kararıyla, kurullar karar veriyor' diyorum ben. 'Manüpilasyon yapıyorlar' diyorum ben. 'Raporları kaldırıyorlar' diyorum. Ben bunları iddia ediyorum. Ne kadar tehlikeli değil mi? 'İspat et derler' adama değil mi? Hadi desinler; 'Yalan söylüyorsun, ispat et' desinler Ben de edeyim o zaman" diye konuştu.

"TFF BAŞKANLIĞI İÇİN 3 ŞARTIM VAR"

Futbol Federasyonu başkanlığı hakkında da konuşan Dilmen, 2019 yılında aday olması için 3 şartının olduğunu söyledi.

Usta yorumcu, şartlarını şöyle sıraladı:

"Birincisi, bir spor adamı olarak Kulüpler Yasası'nı hazırlattığım şekilde götüreceğim. İki, hatta ikiyi bire alabilirim. Futbol Federasyonu seçim tüzüğünü değiştireceğim. Üç, insan kaynaklarıyla ilgili de şeffaf olunacak. Şeffaflık olursa adalet olur. Kural belli. Burada ne yazıyorsa onu yapacaksın. Bu kadar!"

"ARTIK ÇEKİL AYIP OLUYOR"

Dilmen, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve ekibini şu sözlerle istifaya davet etti:

"Lütfen rica ediyorum Yıldırım bey, iyi bir iş adamısınız. Yarın öbür gün sporun içinde kalırsınız, kalmazsınız, ne yaparsınız bilmem. Ama artık çekilin. Bakın bütün yönetiminizle birlikte, al bütün kadrolarını, kurulllarını murullarını sezon bittiği zaman vedalaş. Vedalaşın, ayıp oluyor! İnsanlarla alay ediyorsunuz. Bu seyirciler ondan maçlardan kaçıyor, söyleyeyim size."

"BENİ DEVİREMEZLER"

"3 büyükler açıklama yaptı. 4 milyar TL borçları var. 3 kulübün 4 milyar TL borçtan bahsediyorum. 250'şer devlet affetti bunları. Hadi Trabzonspor'u da koy 500 bin TL de, 4,5 milyar TL borçtan bahsediyoruz. Daha onlarca kulüp var. Bu paralar nasıl ödenecek bu rakam dokuza mı çıkacak? Umurunuzda mı? Değil mi? Kulüpler yasası orada bir kere engelleyemezse olmaz. Bu seçim taslağını değiştirmeden olmaz. Beni Aziz Yıldırım, Dursun Özbek ve Fikret Orman oturupta deviremez."

"FAVORİ BEŞİKTAŞ"

Ligde şampiyonluk favorisinin Beşiktaş olduğunun altını çizen deneyimli yorumcu, "Video hakem sistemi de olsa bana göre ligin favorisi Beşiktaş'tı. Yoksa Başakşehir, Bursaspor'dan sonra Türk sporunun en büyük mucizesini yapıyor Abdullah Avcı'yla" ifadelerini kullandı.

SPORDA SON 24 SAATTE NELER OLDU?