SPOR

Tribünden atıldı, hayatını kaybetti!

Arjantin'de Belgrano ile Talleres’i karşı karşıya getiren Cordoba derbisinde futbol şiddeti ölüm getirdi. 22 yaşındaki Emanuel Balbo Belgrano forması giyse de gizli bir Talleres’li olduğunu düşünenlerin linç girişimine uğradı. Kendini linç etmeye çalışanlardan kaçmaya çalışan genç taraftar 5 metre yükseklikten aşağı atıldı ve ağır bir şekilde yaralandı. 2 gün yoğun bakımda kalan Balbo tüm uğraşlara rağmen yaşamını yitirdi.

Belgrano ile Talleres’i karşı karşıya getiren Cordoba derbisinde futbol şiddeti kendisini gösterdi. 22 yaşındaki Emanuel Balbo, Belgrano forması giyse de gizli bir Talleres’li olduğunu düşünenlerin linç girişimine uğradı. Kendisini linç etmeye çalışanlardan kaçmaya çalışan Balbo, ölüme yürüdü.

5 metre yükseklikten düşen Balbo, başından ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Genç taraftar 2 gün boyunca ölümle savaştı; ancak kurtulamadı. Olayın ardından, 4 kişi tutuklandı. Arjantin Futbol Federasyonu, Emanuel Balbo'nun ölümüne yol açanların en sert şekilde cezalandırılması çağrısında bulundu.

Arjantin, bu tür olaylara yabancı değil. Ülkede 2013 yılından bu yana 40'tan fazla kişi, futbol şiddeti nedeniyle hayatını kaybetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
UEFA BUNLARI GÖR DERİM..TÜRKİYE'DE SAHAYA KONFETİ ATILIYOR, STADLAR KAPANIYOR. ADAMA GÖRE MUAMELE YAPILIYOR. SAYGILARIMLA..
İnsanlığın geldiği noktalardan sadece biri daha sporu eğlenceyi dahi adabıyla yerine getiremeyen insanoğlu mu savaşmayacak öldürmeyecek geçelim bunları dünya bozuldu ve bozulmaya devam ediyor insanların toplum olarak değil kişisel olarak kendini yetiştirmesi gerek sonrasında o güzel insanlardan toplum oluşur yazık başka ne denir ki.
spor bu mu ?? yazık gencecik bır cocuk daha gıttı sızın gıbı taraftarada. ....
bu iki klubü de kapatın ders olsun
Tv.lerde de izledim ve HOLİGANİZM için ciddi ve caydırıcı cezalar şart diyorum.
yapanlara cinayetten ömür boyu hapis yukarıda olayı başlatan vuranlarada 5.6 yıl hapis ve ömür boyu maç yasağı
Diğer Haberler