SPOR

İşte Fener'in en güçlü başkan adayı!

Fenerbahçe'de mayıs ayında yapılacak kongrede başkanlık için Cihan Kamer'in ismi öne çıkıyor.

İşte Fener'in en güçlü başkan adayı!

Şike davası nedeniyle 8 aydan beri Metris Cezaevi'nde tutuklu bulunan Aziz Yıldırım'ın ise kızlarının bırakması yönündeki çağrısı üzerine yeniden aday olmayacağı belirtiliyor.

* MYNETSPOR'U FACEBOOK'TAN TAKİP EDİN

* CANLI MAÇ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Zaten hak mahrumiyeti cezası alması durumunda seçime katılmasının önünde engel de oluşan Başkan Yıldırım'ın mevcut yönetimden Asbaşkan Cihan Kamer'in adaylığına sıcak baktığı ifade ediliyor. Başkan Vekili Nihat Özdemir ile asbaşkanlardan Ali Koç'un aday olacağı uzun süredir konuşuluyordu. Ancak Koç, ailesinin, görevi tamamladıktan sonra bu defteri kapatmasını istediğini açıkladı. Özdemir'in de başkanlık için beklentisi bulunmuyor. Kongreye tek aday olarak gireceği iddia edilen Cihan Kamer'in, yönetim kuruluna eski yönetimden kimseyi almayacağı gelen bilgiler arasında. Listesine çok önemli isimleri katmayı hedefleyen Kamer'in Fenerbahçeli olduğu bilinen ünlü yapımcı ve sunucu Acun Ilıcalı'ya davette bulunduğu öğrenildi. Cihan Kamer'in gelecek sezonun planlamasına şimdiden başladığı, Real Madrid'de forma giyen milli futbolcumuz Hamit Altıntop ile Lassana Diarra'ya teklif götürdüğü de bildirildi. Fakat Hamit'in Galatasaray'ın başında Fatih Terim'in kalması halinde Sarı-Kırmızılılara söz verdiğini söylediği öne sürüldü. Bu arada, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, şike ve teşvik iddialarına yönelik davada tutuksuz olarak yargılanan Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu'nun idari tedbir kararını kaldırdı.
 
'Şampiyonluk yarışında arkada kalmadık'
Fenerbahçe'nin milli kalecisi Volkan Demirel, Galatasaray ile aralarındaki 9 puanlık farkı sorun etmediklerini söyledi. Radyo Fenerbahçe'de, Sarı-Lacivertli kulübün medya sorumlusu Orkun Yazgan'ın sorularını cevaplayan Demirel, "Sezon başındakinden daha fazla şampiyonluk hedefimiz var. Kimse bize arkada kaldılar diye bakmasın." dedi. Stoch'u öven İdari Menajer Hasan Çetinkaya ise Slovak yıldızın, dünyada mevkisindeki sayılı oyunculardan birisi olduğunu belirtti.

Kamer'den açıklama geldi

Son günlerde ismim, Seçimli Olağan Kongremizin yaklaşması nedeniyle diğer bazı birkaç isimle birlikte başkan adaylığı için anılmaktadır.

Her ne kadar bu yüce mevkii için adımın geçmesi her Fenerbahçeli gibi beni son derece onurlandırmış olsa da, bu tür spekülatif haberlerin camiamıza zarar vermesi beni aynı oranda üzmektedir.

Bu bağlamda, camiamızın birlik ve beraberliğine gölge düşürecek haberlerden bir yenisi bugün Sabah ve Takvim'de yer almakta; Sportif Direktör olarak Marcello Lippi ile anlaştığım, Lassana Diarra ile söz kestiğim, Hamit'in de peşinde olduğum iddia edilmektedir.

Bu tip asılsız iddialar, Sayın Aykut Kocaman başta olmak üzere şu an görevini layıkıyla yapmakta olan tüm çalışma arkadaşlarımıza büyük haksızlık; emeklerine saygısızlıktır.

Şahsi olarak temel gayemin, görev süremi alnımın akıyla tamamlamak olduğunu içtenlikle hatırlatır, camiamızdan da bu tip haberlere itibar etmemelerini önemle rica ederim.

Saygılarımla,

Cihan Kamer

YORUMLARI GÖR