Fenerbahçeli yıldız herkesi şaşırttı

Burunlarından kıl aldırmıyorlardı. "Ya Falcao ya da Neymar" diyorlardı. Ancak sonucu açıklayan Valderrama'nın elindeki kağıttaki "Miroslav Stoch" yazısı tüm dünyayı şoka soktu.

Fenerbahçeli yıldız herkesi şaşırttı

FIFA tarafından efsanevi Macar futbolcu Ferenc Puskas'ın anısına 2009 yılından bu yana verilen FIFA Puskas Ödülü'nün bu yılki sahibinin Miroslav Stoch olması kelimenin tam anlamıyla dünyayı şoka soktu... Çünkü nedendir bilinmez Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusunun attığı müthiş gole kimse şans tanımıyordu.

* SÜPER LİG PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYIN

* CANLI MAÇ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Hemen hemen herkesin görüşü "Falcao'nun golü birinci olur, Neymar da ikincilikte kalır, Miroslav Stoch'un hiç şansı yok" şeklindeydi. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı. Ödül töreninde sonucu açıklayan dünyaca ünlü eski yıldız Valderrama'nın elindeki kağıtta, "Miroslav Stoch" ismini görenler büyük şok yaşadı. 
 
Bu karar beraberinde de tartışmaları getirirken futbolun beşiği İngiltere'de Fenerbahçe'nin yıldız oyuncusuna ve attığı gole övgü dolu sözler yağdırıldı. Ada basını genel olarak yaptığı yayınlarda, "Chelsea'li eski oyuncu son derece güzel bir gol attı ve hakkıyla bu ödülü aldı" yorumunda bulundular.
 
'FENERBAHÇELİ TARAFTARLARIN GÜCÜ'
İngilizler'in desteğine karşılık Stoch'un golüne tepki gösterenler de vardı. Yapılan yorumlar, "Fenerbahçetaraftarı gücünü kullanarak Stoch'un kazanmasını sağlandı. Arkasındaki bu güçlü potansiyel sayesinde Stoch'un kazandığı ödül sorgulanmalı ve oylama sistemi değişmeli. Stoch'un attığı gol Falcao ve İbrahimovic'in golünden daha mı güzel?" şeklinde oldu. 
 
Bunun yanı sıra İbrahimovic'in golünün format gereği listede olmaması Avrupa çapında futbol severleri tartışmaya itti. Ödül sisteminin formatının değişmesi gerektiğini savunan futbolseverler ve futbol blogları Falcao ve İbrahimovic'in golünün Stoch'unkinden daha güzel olduğunu iddia ettiler.

FALCAO: 'ÜZÜLMÜYORUM' DEMEK YALAN OLUR
Atletico Madridli Radamel Falcao, Stoch'un ödülü almasıyla ilgili olarak samimi açıklamalar yaptı. Falcao bu sonucun ve seçimin kendisi için sürpriz olduğunu belirterek, "Herkes kazanmak için yarışıry. Açıkçası kazanacağımı tahmin etmiştim, üzülmüyorum demek yalan olur. Stoch'un attığı gol de güzeldi, kazananı tebrik etmek gerek" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR