SPOR

Dirk Kuyt'tan Robin Van Persie'ye transfer tavsiyesi

Fenerbahçe'de beklenen katkıyı yapamayan Robin Van Persie'ye eski yıldız Dirk Kuyt'tan transfer tavsiyesi geldi. Dirk Kuyt, Robin van Persie'nin kendisi gibi Feyenoord'a transfer olması gerektiğini söyledi.

Dirk Kuyt'tan Robin Van Persie'ye transfer tavsiyesi

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Dirk Kuyt'tan Robin Van Persie'ye transfer tavsiyesi geldi. Dirk Kuyt, Hollanda'da bir televizyon programına konuştu. Dirk Kuyt, Van Persie'nin de kendisi gibi Feyenoord'a transfer olması gerektiğini söyledi.

Dirk Kuyt, "Feyenoord'a geldiğimde, Fenerbahçe'de kazandığımın 10'da 1'ini alacağımı biliyordum. Yine de Feyenoord'u seçtim, çünkü bir hedefim vardı. Bir hedefiniz yoksa zaten devam etmeyin, bu hata olur. Hollanda'da da beklentiler oldukça yüksek. Herkes performansınıza, attığınız gollere ve ne kadar koştuğunuza çok dikkat ediyor." dedi.

Sözlerini sürdüren Dirk Kuyt, "Van Persie ve Huntelaar gibi tecrübeli oyuncular çok değerli. Onlarla antrenman yapmak bile değerlidir. Robin van Persie, Feyenoord'a geldiğinde herkes ondan en az 25 gol bekleyecek. Boynunda bir sürü beklenti asılı olacak ve bunu çözebilmek için başarılı olması gerekecek." diyerek sözlerini noktaladı.

VAN PERSİE'NİN FENERBAHÇE'DE BİLETİ KESİLDİ

Robin van Persie'nin bileti kesildi! Büyük umutlarla geldiği Fenerbahçe'de istediği performansı bir türlü gösteremeyen Robin van Persie ile ocak ayında yollar ayrılıyor.

Hollandalı oyuncu, forvet hattına Janssen'in gelmesiyle birlikte forma şansını tamamen kaybetti. Teknik Direktör Aykut Kocaman, "RVP konusunda beyin yormaya gerek yok" diyerek de RVP'i tamamen sildiğini açık bir dille ifade etmişti. Kasım ayında sakatlığı düzelecek tecrübeli ismin elden çıkarılması planlanıyor.

3 MİLYON EURO KAR EDECEK

Sezon başında Feyenoord'dan gelen teklifi ücret olarak istediği seviyelerde olmadığı için kabul etmeyen Kanarya, bu kez rakama bakmaksızın 34 yaşındaki oyuncuyu gönderecek. Hollandalı yıldız, yıllık 6 milyon euro garanti ücret alıyor. Kanarya, deneyimli ismi bonservis almayarak gönderirse ocakta 3 milyon euro kar edecek.

YORUMLARI GÖR