Hooijdonk: 'Van Persie'nin iyi günleri bitti'

Fenerbahçe'nin eski yıldızlarından Pierre van hooijdonk, Robin van Persie ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hooijdonk: 'Van Persie'nin iyi günleri bitti'

Fenerbahçe ve Feyenoord'un eski oyuncusu Pierre van Hooijdonjk, Fenerbahçe'den Feyenoord'a transferi gündemde olan Robin van Persie ile ilgili Hollanda basınına konuştu.

"Transfer, Feyenoord'un bileceği iş elbette." diyerek sözlerine başlayan Van Hooijdonk, "Dirk Kuyt, Van Persie'ye göre daha düz bir oyuncuydu. Fakat, Robin şu anda Feyenoord'da ilk 11'e giremez. Nicolai Jorgensen'in yeri şu an tartışılmaz bile. Ayrıca, biraz gerisinde de Jens Toornstra harika oynuyor. Kuyt ise çok çalışkan bir oyuncu olarak formayı alıyordu." yorumunu yaptı.

Robin van Persie'nin şu andaki formunu değerlendiren Hollandalı efsane, "Robin van Persie, artık o Robin van Persie değil. Onun fiziksel durumuyla ilgili büyük soru işaretleri var. Artık haftada 2 maç oynayabilecek durumda değil. Bunu Dick Advocaat geçen sezon söyledi. Robin van Persie'nin iyi günlerini bir daha göremeyeceğiz. O bundan sonra daha da fazla düşüşe geçecek. Bu yüzden Robin transferi mantıklı değil." diyerek sözlerini noktaladı.

"SÖZLEŞMENİ FESHET VE BİZE GEL ROBIN"

Feyenoord Teknik Direktörü Giovanni van Bronckhorst, transfer hayalleri Robin van Persie için açıklamalarda bulundu ve sözleşmesini feshederek gelmesini istediklerini söyledi.

Robin van Persie'ye transferi istediklerini söylediğini belirten Hollandalı hoca, "Onu iyi tanıyorum, Hollanda Milli Takımı'nda birlikte oynadık ve sürekli konuşuyoruz. Böylesine bir transfer, birçok tarafın memnuniyeti ile gerçekleşiyor. Robin, onu gerçekten istediğimizi biliyor, her şey ona bağlı. Bir sözleşmesi olduğu için Fenerbahçe ile anlaşmalı. Ne istediğine karar vermeli. Umuyoruz ki, kısa süre içinde her şey belli olacak. Belki bu sezon, belki de gelecek sezon bu transfer gerçekleşecektir, şu anda bilemiyorum" ifadelerini kullandı.

FEYENOORD VAN PERSIE İÇİN BONSERVİS VERMEK İSTEMİYOR

Fenerbahçe'nin Robin van Persie için 4 milyon euro talep etmesine rağmen, Feyenoord'un bonservis ödemeye yaşanmadığı kaydedildi.

Fenerbahçe ile 1 yıl daha sözleşmesi ve yaklaşık 6 milyon euro garanti ücreti olan Robin van Persie'ye bonservis bedeli ödeme şansı olmadığı belirtilen Feyenoord'un, yaz dönemi sona ermeden Van Persie'nin Fenerbahçe ile yıllarını ayırmasını beklediği kaydedildi.

Fenerbahçe ile 1 yıl daha sözleşmesi ve yaklaşık 6 milyon euro garanti ücreti olan Robin van Persie'ye bonservis bedeli ödeme şansı olmadığı belirtilen Feyenoord'un, yaz dönemi sona ermeden Van Persie'nin Fenerbahçe ile yıllarını ayırmasını beklediği kaydedildi.

FENERBAHÇE'NİN ESKİ HOCASINDAN ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe'de teknik direktör Dick Advocaat'ın yardımcılığını yapan ve bu sezon Güney Kıbrıs temsilcisi APOEL'i çalıştıran teknik adam Mario Been, Robin van Persie için övgü dolu sözler kullandı.

Van Persie'nin hala çok önemli bir yetenek olduğunu dile getiren Been, geçen sezon yıldız ismi bazen dinlendirmek zorunda kaldıklarını da ''Bu çocukta (Van Persie) hala birçok yıldızda göremediğiniz bir topla oynama sihri var. Geçen yıl bizim için çok önemliydi. Ama bazen haftada 3 maç onun için çok fazla geliyordu'' sözleriyle dile getirdi.

Van Persie, Fenerbahçe formasını 87 kez taşıdı. Rakip fileleri 40 kez sarsarken, 8 de asist yaptı.

YORUMLARI GÖR