SPOR

Mehmet Demirkol'dan Eto'o ve Mehmet Ekici açıklaması

Mehmet Demirkol, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Şenol Güneş, Mehmet Ekici ve takımların transfer politikaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Mehmet Demirkol'dan Eto'o ve Mehmet Ekici açıklaması

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Şenol Güneş, Mehmet Ekici ve takımların transfer politikaları hakkında konuştu.

Beşiktaş'taki transfer çalışmalarını değerlendiren Mehmet Demirkol, "Beşiktaş'a bakıldığında Şenol Hoca ne istiyor ona bakın. Şenol Hoca'nın istediğini iyi dinlemek kazım. Kerim eğer Antalya'ya Okey derse, Eto'o transferi muhtemelen 2 hafta önce bitmişti. Eto'o, Beşiktaş'ı istiyor. Bu net. Eto'o, sezon başında da Galatasaray'a gitmek istedi."

"Beşiktaş olayı kapanınca Galatasaray'a gitmek istedi. Adam hırslı. Şampiyonlar Ligi, kuvvetli olan bir takımda oynamak istiyor. 36 yaşında, 120 milyon Euro'su var. En zengin Afrikalı sporcu. Ama hala istiyor. Hem para hem de oyun istiyor. Adam çok hırslı. Enterasan, olmayınca Beşiktaş taraftarı çok üzüldü. Bunun güzelliğini düşünsene. Şampiyon takım taraftarı bunu çok istiyor. Bundan daha güzel bir şey olabilir mi? Kişisel olarak inanılmaz bir şey. Allah, herkese böyle kariyer nasip etsin." dedi.

"ŞENGOL GÜNEŞ ETO'O'YU İSTEMİYOR"

Şenol Güneş'in Samuel Eto'o'yu istemediğini kaydeden Demirkol, "Şenol Hoca, "Benim ihtiyacım Eto'o değil." diyor. Şenol Hoca'yı dinleyin. Eto'o'nun, Şenol Hoca'yı şaşırtacağını düşünüyordum. Bazen teknik direktörlerin başına böyle şeyler gelebilir. Dışarıdan baktığınla yanına geldiğinde farklı olabilir. Şenol Hoca olsan bile. yapabilir. Oyuncu seni şaşırtır."

"Çünkü bunun örneklerini çok yaşadık. Ben bu takıma gidersem bu oyuncuyu kullanmam diyen teknik direktörün o oyuncuyu en çok kullanan çalıştırıcı olduğunu gördük. Çünkü antrenmanda ona uygun olduğunu görürsün"

"Kusura bakmasın biraz şey yani. Bakarlarsa baksınlar yapacak bir şey yo kyani. Stoper hariç herkes alınıyordu. Şimdi aldılar. 4.2 milyon Euro verdiler inşallah dopru bir transfer olur. Şenol hoca ne istiyor ona bakmak lazım Beşiktaş'ta belirleyici olay şey o..."

MEHMET EKİCİ AÇIKLAMASI

Transfer gündeminin öne çıkan ismi Mehmet Ekici'nin durumunu değerlendiren Mehmet Demirkol, "Beşiktaş, anlaşıldığı kadarıyla Eto'o transferi olmayınca Mehmet Ekici için devreye girdi. Şenol Hoca, ne Eto'o'ya ok diyordu ne de Mehmet Ekici'ye ok diyor. Şenol Hoca'nın futbol aklı açısından uygun transferler değil. Bunlar olursa ne transferi olur. Yönetim transferleri. Taraftara transfer. Fenerbahçe, Mehmet Ekici ile imzalamış gibi duruyor. İlginç olan Galatasaray ortada yok." dedi.

Ekici'nin Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye lazım olup olmadığını değerlendiren Demirkol şöyle devam etti, "Şuna bakalım, Ekici bu takımlara lazım mı? Ekici iyi oyuncu. Bayern Münih alt yapılı. Geçen sene 4-5 üst üste serbest vuruş golü attı. Enterasan bir oyuncu. Bu sene başka bir oyuncuya dönüştü. Ligin ikili mücadele kazanma rekorlarını kırıyor. Ama Ekici ne yapacak. Asist yapacak, gol atacak. Bu sene ne yapmış? 188 dakika oynamış, 3 golü var. Asisti yok. Fenerbahçe'nin vermek istediği Chahechouhe'nun istatistiği ne? 385 dakika oynamış, 3 gol atmış 2 de asist yapmış.

Takımlar farklı. Ama Fenerbahçe, Chahechouhe'yu niye kampa çağırdı? Tamamen futbol açısından bakıldığında mantıksızlıklar oluşuyor. Volkan sakat, muhtemelen ondan çağırdılar. Volkan sakat olmasa da Fenerbahçe'nin hücum bölgesinde müthiş bir eksilme ve şüphe var.

Nedir şüpheler?

-Robin van Persie oynayacak mı oynamayacak mı bilmiyorsun?

- Sow ne zaman dönecek bilmiyorsun.

-Lens ne kadar sağlıklı kalır bilmiyorsun.

-Fernandao kilo verdi ama ne kadar sağlıklı kalır bilmiyorsun. Güvenilir oyuncu değil.Bilinmezler üzerine...

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
MEHMET DEMİRKOL ÇOK DOĞRU TESBİTLERDE BULUNMUŞ.
Bu metni kim yazdı acaba, bu kadar yazım yanlıșı olur mu, azıcık dikkat.
Diğer Haberler