İşte Eskişehirspor'un rakibi!

UEFA Avrupa Ligi'ndeki temsilcilerimizden Eskişehirspor'un rakibi belli oldu.

İşte Eskişehirspor'un rakibi!

UEFA Avrupa Ligi'nde 2. ön eleme turundan itibaren mücadele edecek olan temsilcimiz Eskişehirspor'un rakibi, İskoçya'nın Saint Johnstone takımı oldu.

UEFA Avrupa Ligi 1. ve 2. ön eleme turu kuraları İsviçre'nin Nyon kentinde çekildi. Lige 2. ön eleme turundan katılacak olan Eskişehirspor, bu turda İskoçya'nın Saint Johnstone takımıyla eşleşti. UEFA'nın açıklamasında, Eskişehirspor'un kupaya katılmasının Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS) kararına bağlı olduğu ifade edildi.

MAÇLAR 19 VE 26 TEMMUZ'DA

Kupada 1. ön eleme turu ilk maçları 5 Temmuz'da, rövanşları ise 12 Temmuz'da oynanacak. 2. ön eleme turu ilk maçları 19 Temmuz'da, rövanşları ise 26 Temmuz'da oynanacak. Kupada Türkiye'yi temsil edecek diğer temsilcilerimiz Bursaspor 3. ön eleme turunda, Trabzonspor 4. ön eleme turunda (play-off) mücadele edecek. UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kalması için Eskişehirspor'un 3, Bursaspor'un 2, Trabzonspor'un 1 ön eleme turu geçmesi gerekiyor.

"KURA SONUCU UMUT VERİCİ"

Kura sonucunun kendilerin için olumlu olduğunu değerlendiren Eskişehirspor Basın Sözcüsü Erdal Şahbaz, "İskoçya'nın Pertz kentinde Saint Johnstone takımının kurada bize çıkmış olması biraz istatistiklere baktığımızda bizi umutlandırıyor. İlk maç 19 Temmuz'da Türkiye'de oynanacak. İkinci maç 26 Temmuz'da İskoçya'da oynanacak" diye konuştu.

İskoçya Premier Ligi'ni mücadele eden St. Johnstane, geçtiğimiz sezon 14 galibiyet 8 beraberlik ve 11 mağlubiyet alarak 50 puanla ligi 4. sırada bitirdi. Eskişehirspor adında Yönetim kurulu üyesi Mustafa Kozanlıoğlu'nın çektiği kura sonucunu olumlu bulan Eskişehirspor Basın Sözcüsü Erdal Şahbaz, "İskoçya'nın Pertz kentinde Saint Johnstone takımının kurada bize çıkmış olması biraz istatistiklere baktığımızda bizi umutlandırıyor" dedi.

İlk maçın 19 Temmuz'da Türkiye'de oynanacağını belirten Şahbaz, ikinci maçın ise 26 Temmuz'da İskoçya'da oynanacağını kaydetti. Şahbaz, konuşmasına şöyle devam etti: "Özellikle kupa serüvenine baktığımızda Eskişehirspor'a çok yakın 1972-73 sezonunda kupada 3 tur oynamış bir takım. Daha sonra 1999'da iki tur oynamış bir takım. Kuranın Eskişehirspor'a ve camiasına hayırlı olmasını diliyorum. Bundan sonraki ilk hedefimiz 19 Temmuz'daki ilk maça hazırlanmak olacak."

UEFA Avrupa Ligi maçlarının Eskişehir'de oynanması için yönetim kurulu ile görüşüleceğini ifade eden Şahbaz, bu görüşme sonucu alınan karara göre girişimlerde bulunulacağını bildirdi. Transfer çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini de açıklayan Şahbaz, özellikle takıma katkı sağlayacak oyuncuları almak için araştırmaların devam ettiğini söyledi. 19 Temmuz'da oynanacak UEFA Avrupa Ligi maçına göre takımın kamp durumunun yeniden planlanacağını da kaydeden Şahbaz, yurtiçi ve yurtdışı kamp programının şekilleneceğini belirtti.

YORUMLARI GÖR