SPOR

Doping volkanında Türkiye zirvede

Günlük Fransız gazetesi L'Equipe'in hazırladığı Doping Volkanı şemasında Türkiye 50 dopingli atlet ile en fazla doping yapan ülke olarak gösterildi.

Doping volkanında Türkiye zirvede

Yapılan testlerde 50 Türk atletin dopingli çıktığı için yarışlardan çekildiğine dikkat çeken Fransız gazetesi, 31 yeni doping olayınının ardından Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi'nin Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin 2020 Olimpiyatlarının Türkiye'de yapılıp yapılmayacağına ilişkin kararını açıklamadan bir ay önce görevinden istifa ettiğine dikkat çekti.

Daha önce 17 atletin men edildiğini kaydeden L'Equipe, Türk atletlerinin en ünlüleri 1500 metre Olimpiyat Şampiyonu Aslı Çakır ve 100 metre Avrupa Şampiyonu Nevin Yanıt ile ilgili sonucun beklendiğine işaret etti. Doping Volkanı'nda en çok 5 ülkenin gözlendiği vurgulanırken ikinci sırada 43 atletle Rusya ikinci, 14 dopingli atletle Kenya üçüncü, 10 dopingli atletle ABD dördüncü, 8 dopingli atletle Jamaika beşinci sırada yer aldı.

İşte o haberin küpürü...

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
mustafa kemalin ülkesinde sporcu zeki çevik ve ahlaklı olur, tayyibin ülkesinde yalaka zibidi dopingli ve ahlaksız oldular
doğru söze ne denir?
zATEN türkiye 10 yıldır ne kadar olumsuzluk varsa hep zirvede mesala tutuklu gazeteciler uzun tutukluluk barışçıl gösterilere uygulanan şiddet basın özgürlüğü tutuklu öğrenciler gibi
ha ha ha .bayram temizliği desene şuna tutuklu deme
Ee en kestirme yoldan para kazanma hangi milletin işidir.
Hiç iyi bir dalda zirvede olamayacak mıyız biz? Sanırım yanlış politikalar , insanları mutsuz edip yasal olmayan yollara itiyor.
mUHTEŞEM AKP ZİHNİYETİ İŞTE,DİN İMAN YETMİYORKİ KAZANMAK İÇİN,İLLE DOPİNG YAPACAK ŞEREFSİZLER GİDİP BAŞBAKANINDAN EL ÖEPEREK ALTIN ALACAK,SAİ BU İKTADIRIN TOPLUMU FAKİRLEŞTİRİP SONRA KENDİLERİNE MEDYUM BIRAKTIRMAKTAN VE YANDAŞLARINA ÇIKAR SAĞLAMAKTAN BAŞKA NE YAPTIKLARI VAR.ÖRNEK Mİ torinolu şaban O BİLE BU ÜLKEDE VEKİL İSE YANMIŞIZ.
bizim herşeyimiz dopingli Suat Kılıç istifa etmeli boş laf kalabalığından başka birşey yapmıyor
ha ha bi an için haber spotundan umutlanarak okumaya başlamıştım
her şey türkiye için!
zaten memlekette sporcu yetişmiyor yetişmeye çalışanda dopingle arayı kapatmaya çalışıyor şaşmamak lazım sporcunun yetişmesi için alt yapıdan gelmesi uzun yıllar uğraşması lazım bizde ise lisede yetişiyor oda arayı kapatmak için dopingle milli oluyor spor bakanı sadece bakıyor ne yapılması gerektiği ve çözümü yok reklam peşinde
Çok üzücü.Artık başarı için tek yok doping kalmış.Hükümet , bu duruma da bir el atsana.Her yere elin kolun yetişiyor. Ülkemizin adını bari sporda REZİL -RÜSVA ettirmeyin. Yeterince mimlendik zaten.
Hep kötü şeylerde ZİRVE YAPIYORUZ NEDENSE...
Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en dopingli hükümeti..
Spor haberine bile siyaseti alet edenler dununuzu calsalar tayyipten bileceksiniz
Bunlar doping kontrolü yapılacağını bile bile acaba niye böyle bir işe girişirler.aklım almıyor.Bunlara verilen ödüller varsa hepsi geri alınmalı.Ayrıca yarı ve cezalarda getirilmeli.Yapan bilerek yapmalı bedelini de ödemeli.türkiyeyi küçük düşürmeye kimsenin hakkı yok.Provakasyon olabilir gibime geliyor.iyi incelenip soruşturulmalı.
Diğer Haberler