SPOR

Muhabiri taciz etti, turnuvadan atıldı!

Fransa Açık'ta bir canlı yayın sırasında kadın muhabiri taciz eden Fransız tenisçi Maxime Hamou, turnuvadan men edildi. Turnuvadan atılan Hamou, federasyonun kararı sonrası yayımladığı bir mesajla özür dilediğini bildirdi. Gazeteci Thomas ise Hamou'nun tenis sporu açısından olumlu bir imaj vermediğine değinerek "Canlı yayın olmasaydı tokadı yapıştırırdım." şeklinde tepki verdi.

Fransa Tenis Federasyonu (FFT), sezonun ikinci grand slam turnuvası Fransa Açık'ta (Roland Garros) mücadele eden Maxime Hamou'nun, canlı yayında kadın muhabiri taciz ettiği için organizasyondan men edildiğini açıkladı.

Federasyondan yapılan açıklamada, "29 Mayıs'ta ortaya çıkan kusurlu hareketi nedeniyle Roland Garros yönetimi, Maxime Hamou'nun akreditasyonunun iptaline karar vermiştir." ifadelerine yer verildi.

Dünya sıralamasında 282. sırada yer alan Fransız tenisçi Hamou, bir televizyon kanalında yayınlanan bir programda muhabir Maly Thomas'ın konuğu olmuş ve canlı yayın sırasında Thomas'ı öpmeye kalkmıştı.

Öte yandan stüdyodakilerin bu durumu kahkahalarla karşılaması da tepkilere neden oldu. Milletvekili Cecile Duflot, Thomas'ın sarkıntılığa karşı koymaya çalışırken stüdyodakilerin gülmeye başladıklarını belirterek, "Hamou zorla öpüyor, Thomas kurtulmaya çalışıyor, Hamou bu sefer boynundan yakalıyor ve herkes gülüyor." ifadelerini kullandı.

Turnuvadan atılan Hamou, federasyonun kararı sonrası yayımladığı bir mesajla özür dilediğini bildirdi. Gazeteci Thomas ise Hamou'nun tenis sporu açısından olumlu bir imaj vermediğine değinerek "Canlı yayın olmasaydı tokadı yapıştırırdım." şeklinde tepki verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Boyle Salaklar var herhalde ne diyeyim iyi olmus. Ataturk'un dedigi gibi sporcunun zeki ve ahlaklisi makuldur.
eder abi adamın suçu yok suç..
@aydnmurat suç senin ailende, suç senin öğretmeninde, suç senin hocanda, suç senin örnek aldıklarında, suç senin...
bir erkeği öpseydi aynı şey olurmuydu acaba....
senin hiç suçun yok kardeşim inan bana ... suç senin ailende, suç senin öğretmeninde, suç senin hocanda, suç senin örnek aldığın insanda, suç senin...
Casillas ' ı taklit etmeye çalışmış
Aklıma bir tek soru geliyor evet hareket yanlış ceza doğru ama 282. sıradaki değil de ilk 3 sıradaki raketlerden biri yapsa aynı ceza olurmuydu mesela federer veya Djkoviç yapsaydı ne olurdu gazeteci ne tepki verirdi , federasyon ne karar verirdi
@canozaras gazeteci şikayet etmezdi, fedarasyon tenisin sıcak yüzünü gösterdi der ceza vermezdi
@ozan_1991_gmvkf Aynı fikirdeyim
Diğer Haberler