Harun Tekin: 'Bir daha Bursaspor forması giymem!'

Kasımpaşa maçının ardından Bursa'ya dönmek üzere yola çıkan Bursaspor Futbol Takımının otobüsüne, Osmangazi Köprüsü çıkışında çirkin bir saldırı düzenlendi ve Yeşil-Beyazlı ekibin kalecisi Harun Tekin darp edildi. Milli kaleci, bu olayın ardından artık Bursaspor forması giymeyeceğini açıkladı.

Harun Tekin: 'Bir daha Bursaspor forması giymem!'

Kasımpaşa maçı sonrası Bursa’ya dönen Bursaspor Futbol Takımı’nı taşıyan otobüs, Osmangazi Köprüsü çıkışında bir grup yeşil beyazlı taraftar tarafından durduruldu. Otobüsün önünü kesen taraftarlar, maçı 4-0 kaybeden futbolcuları protesto ederken bir grup da takım otobüsü içerisine girerek oyunculara saldırdı. Bursasporlu futbolcular, takım otobüsü içinde uğradıkları saldırıyı anlattı...

TOMAS SIVOK

Osmangazi köprüsü’nde gişelerinde bir grup taraftar bizi bekliyordu. Tahmini 15 kişilik bir grup yolu kesince şoför kapıları açtı. Bağırarak içeri girdiler. Mutlu Topçu hocaya ve bize anlayamadığım bazı sözler söylediler. Araya futbolcular girdi. Harun ile kavga ettiler.

PABLO BATALLA

Taraftarlar otobüse bindi, ne olduğunu anlamadık. Kalecimiz Harun’la tartıştılar. Sonra araya girdik, ortalığı yatıştırmaya çalıştık.

HARUN TEKİN

Otobüsün ön sırasındaydım. İçeri giren taraftarlar küfürlü konuşuyordu. ‘Ayıp oluyor’ dedim. Sonra biri bıçak çekti. Araya sızıp koltuklarda oturan arkadaşlarıma saldırdılar. Ben de yabancı oyuncularımıza bir şey olmasın diye saldırgana müdahale ederken düştüm. Bıçaklı şahsa müdahale ettim. Beni tekmelediler. Böyle bir şeyi ilk kez yaşadım. Bir daha Bursaspor forması giymem.

(Hürriyet)

YORUMLARI GÖR