Fikret Orman: 'Herkes suçlu, federasyon suçsuz'

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, TFF'nin Süper Kupa maçında yaşanan olaylar nedeniyle verdiği cezaları eleştirdi. Fikret Orman, Beşiktaş'ın üzerine oyunlar oynandığını ancak Beşiktaş Kulübü olarak bu oyunlara gelmeyeceklerini söyledi.

Fikret Orman: 'Herkes suçlu, federasyon suçsuz'

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Gary Medel'in imza töreninin ardından Süper Kupa mücadelesinde yaşanan olaylar nedeniyle verilen cezalar hakkında konuştu. Fikret Orman, TFF'nin de yaşanan olaylar nedenilye suçlu olduğunu söylerken, Beşiktaş üzerine oyunlar oynandığını belirtti.

İşte Fikret Orman'ın açıklamaları:

Beşiktaş camiası ve kurumumuzla guru duyuyorum. Transfer ettiğimiz oyunculara başka kulüplerden teklifkler vardı. Onlar huzurlu bir ailenin parçası olmayı seçtiler. Bizim transfer komitesi büyük işlere imza attılar. Onlara teşekkür ediyorum. Allah utandırmasın. Hangi numarayı istiyorsun dediğimizde 12 numarayı istedi. Taraftarla en iyi ilişkisi olacak futbolculardan biri olacaktır. Beşiktaş'ta transfer bitmez. Devre arası olur, şimdi olabilir. Bizim için enteresan şeyler olabilirse, olur. Sezon başında üç transfer yapacağız dedik. Beş tane transfer yaptık.

'Passolig kişilere ceza vermek için kuruldu'

Süper Kupa maçında istenmeyen olaylar oldu. Bu maç bizim misafir olarak gittiğimiz bir yer. Stadın imkanları müsait değilse buna karar verecek merci biz değiliz. Biz ve Konyaspor oraya misafir olarak gittik. Maçta bazı olaylar oldu. Daha önce 2 final maçında da benzer görüntüler oldu. Passolig, kurumlara değil, ağırlıklı olarak kişilere ceza verebilmek için kuruldu. En donanımlısını da kendi stadımızda yaptık. Konyaspor da 5 maç veza aldı, yazık günah.

'Herkes suçlu, federasyon suçsuz'

Kupa finaline gelmeyen ama Konya'da kombine alan taraftara ceza veriliyor. Aynı şey bizim için de geçerli. Beşiktaş taraftarının da hatası var. Meşale atıldı, ses bombası, hatalıyız ama bunlar nasıl girdi? Sorumlusu biz değiliz. Bunun sorumlusu kim? Federasyon. Herkes suçlu, kulüp suçlu, bir tek federasyon suçsuz.

'Bizim oynadığımız tek oyun sahada'

Federasyon ile olan ilişkilerimize dikkat ederek ilerliyoruz. Herkes bizi Federasyon ile kavga ettirmeye çalışıyor. Passolig turnikesi 12 milyon 750 kere dönmüş. Beşiktaş'ın 530 bin, dış sahada da 600 bin kişi gitmiş taraftar olarak. Statlara seyirci gitmiyor. Yüzde 22 Beşiktaş, yüzde 78 diğer kulüpler. Bu ceza vicdanınıza sığıyor mu? Dünyayı ayağa kaldırmak ne demek?" Biz zaten dünyayı ayağa kaldırıyoruz. Come to Beşiktaş, Pepe, Çin hep haber oldu. Beşiktaş üzerine oynanan oyunları görmüyor değiliz. Bizim oynadığımız tek oyun var, sahada oynarız.

'Kavgayla işimiz yok bizim'

Bizim stadımızda olay olmaz. Ne organizasyonlara çıktık stadımızda hiçbir şey olmadı. Tarihimizde ilk defa haksızlığa uğramadık. Yarın herkes evinde izlesin maçı. Başkalarının yaratacağı provokasyona izin vermeyelim. Taraftarlarımızın arasına girip olay çıkarmak isteyenler olabilir. Bunu bizim üzerimize yıkmaya çalışabilirler. Sakin olalım. Yarın herkes evinde formasını giyerek, dualarıyla izlesin maçı. Kavgayla işimiz yok bizim. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da futbola destek vereceğiz. Tahkim Kurulu hukuksal karar vermiyor. Sosyal medyayı açıp bakıyorlar ona göre ceza veriyorlar. Biz 'Efendi Beşiktaş' olarak bu muhteşem kadromuzla işimize bakacağız.

YORUMLARI GÖR