SPOR

'Sırp hakem Beşiktaş'ın kaderini belirledi'

Hakem yorumcusu Bülent Yavuz, Beşiktaş - Lyon maçında hakem Milorad Mazic'in performansını değerlendirdi.

'Sırp hakem Beşiktaş'ın kaderini belirledi'

Sırp hakem maçın ağırlığını kaldıramadı. Özellikle 12. kuralı uygulamada önemli hatalar yaptı.

Basit faulleri tereddütsüz veren Milorad Mazic, kritik yerlerde Beşiktaş lehine iki net faul ile bir elle oynamayı vermedi.

52’de Cenk, umut vadeden atağı geliştirirken, Diakhaby’nin net faulüne maruz kalıyor. Hakem faulü verse Lyonlu oyuncu sarı kart alacaktı.

Sarı kartları özellikle sakındı ve kuralın emrettiği şekilde çıkaramadı.

69’da Oğuzhan’ın ayağına net bir basma var. Hakem yine sarıyı vermedi.

75’te Jallet, Quaresma’ya bastı. Yine sarı çıkmadı. Aksine 77’de Tosic basit bir faulden gereksiz bir sarı gördü.

87. dakika belki de maçın kırılma noktasıydı. Diakhaby’nin eliyle oynadığı topa iki adım uzaklıkta olan Sırp hakem, bunu görmemezlikten gelince bence Beşiktaş’ın kaderi orada belli oldu.

Sırp hakem maalesef bu maçta resmen sınıfta kaldı. (Haberturk)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
bütün bunlar doğru olabailir amma hakem herhalde tosic ve mitrovice sakin olun topa asılmayın yumuşak vurun ters köşe yapmayın kalesiyi ürkütmeyin topu yavaşça ellerine bırakın dememiştir değil mi? demişmidir yoksa!...
@leventdemir22 Dememiştir tabi. Ama verdiği gereksiz kartlar nedeniyle değişiklik yapmak zorunda olan BJK, penaltılarda bu kazmalara mahkum kaldı.
BJK iyi oynadı yanlız Liyonda ondan kalacal değildi hakeme bağlamak ne bileyim biraz ahlaksızlık olur siz MHK nın hakemleri gibi istiyorsunuz buda olmaz hakem olduşca iyi idi
Hakem başarılıydı siz kendi hakemlerinizi eğitiniz hatalardan ve eyyamlardan arındırınız
üff avrupada bundan iyi hakem bulamazsın orası Türkiye değil... Bir çok pozisyonda Beşiktaş'ın yaptığı faulleri de vermedi. Oldukça stabildi kararları. Penaltı fln da değil 2 metreden gelen top penaltı olmaz ceza sahasına her giren defansın eline atmaya çalışır topu
@isorkum AMAN AMAN BİR SEN KUSUR KALMIŞTAN SENDE KONUŞTUN TAMAM.HAN Gİ TAKIMIN TARAFTARISIN BİLMİYORUM AMA NE KADAR CAHİL OLDUĞUN BELLİ BEŞİKTAŞ YARI FİNALE ÇIKSAYDI ÜLKE PUANINA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAKTI
YA BAHANE HAZIR HEMEN SUÇLU HEP BAŞKALARI
Beşiktaşlıyım ama hakem performansı iyidi abartmayın medya
hakem muazzamdı . kimseye çamur atmayın hatta lyonun karşı karşıya kaldığı pozisyona ofsayt çalındı ki pozisyon ofsayt değildi
Herif Sırp. Yıllardır Osmanlı egemenliğinde kalan bir ırkın ferdi. Bizde nasıl fanatik Osmanlıcılar, Arapçılar, şu bu varsa; oluyor işte dünyada bu cins sapıklar. Herifin şuur altına Türk düşmanlığı öyle bir işlemiş ki, bu uğurda bir Sırp futbolcuya bile haksız yere basıyor kartı.
Bazı yorum yapanlara diyorum ,sizin gibi insanlar varya bu ülkede inanın tiksiniyorum sizlerden ve sizlerden hiçbir halt olmaz. Birinin başarısı varsa hemen paçasından tutup aşağı çekiyor iftira atıyorsunuz yazıklar olsun sizin gibilere. BJK bu sene hakemle vs hiçbir maçı lamadı hata oldumu oldu ama hangi maçına tesir eti hakem. Bu kafa yapısı ile bu ülkeden hiçbir başarı gelmez gelemez üretemez üretemeyecek ne zaman ki bazı şeyleri kabullenmeyi öğreneceğiz işte o zaman bizden birşeyler olur yoksa bir halt olmaz sizin gibi zihniyetten , başarıyı sürekli baltalamak isteyenlerden.
beşiktaş hakem tarafindan kayırılmaya onkadar alışmış ki.. baksanıza istediklerini alamayınca dünkü gayet güzel yönetimi bile eleştiriyorlar.. hiç boşa ağlamayın.. maçın başında ozellikle son yarım saati ve uzatmalarda lyon resmen ezdi beşiktaşı.. penaltılar bile bir lütuftu bjkye..
@44mustang44 sizin gibi insanlar varya bu ülkede inanın tiksiniyorum sizlerden ve sizlerden hiçbir halt olmaz. Birinin başarısı varsa hemen paçasından tutup aşağı çekiyor iftira atıyorsunuz yazıklar olsun sizin gibilere.
adam sırp diye çamur atmayın:?? yiğidi öldür hakkını yeme.. adam ne yaptıki beşiktaşımız ilk maçta yaptığı hatalardan dolayı suçu kendinden arasın:??
@deprem Lyon defansının eline çarpan top var bu konuda adam haklı net penaltı ama hakem görmedi saygı duyarım sonuçta 2 takımda iyi performans gösterdi. Hayırlısı olsun.
Diğer Haberler