Lyon - Beşiktaş maçı öncesi yüzlerce taraftar sahaya girdi

UEFA'nın yüksek riskli olarak nitelendirdiği Olympique Lyon - Beşiktaş maçı öncesi olaylar çıktı. İlk olarak tribünlerde patlama sesleri duyuldu. Daha sonra tribünlerde iki takım taraftarları arasında kavga çıktı. Yaşanan kavganın ardından çok sayıda Fransız taraftar sahaya girdi. Taraftarların sahadan çıkarılması ve güvenlik önlemlerinin arttırılmasından sonra karşılaşma yaklaşık 50 dakika gecikmeli de olsa başladı.

MLyon - Beşiktaş maçının başlamasına 15 dakika kala tribünlerde olaylar çıktı, taraftarlar sahaya indi.

Kale arkasında yer alan tribünde Beşiktaşlı taraftarlar ile Lyonlular birbirine girerken 100'ün üzerinde taraftar sahaya indi.

Olay anında iki takım futbolcuları soyunma odasında bulunuyordu.

Karşılaşma yoğun güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından yaklaşık 50 dakika gecikmeli başladı.

Lyon Başkanı Aulas, mikrofonu eline aldı ve taraftarı yatırştırmaya çalıştı

Öte yandan Lyon Kulübü de olaylar ile ilgili olarak bir açıklama yaptı. Kulüp açıklamasında, "Taraftarlar tribünün üst kısmından atılan meşaleler nedeniyle sahaya girdi." ifadesini kullandı. Lyon Başkanı Jean-Michel Aulas, gerginliği yatıştırmak ve taraftarların sahadan çıkmasını sağlamak için mikrofonu eline alarak anons yaptı.

Lyon taraftarının bir bölümü stadı terk etti!

Lyon - Beşiktaş maçı öncesi çıkan olayların ardından bazı Lyon taraftarları stadı terk etti.

Fransız RMC Sport'un haberine göre olayların çıktığı bölümde yer alan bazı Lyonlular maçın oynanmasını beklemeden stattan ayrıldı. Kale arkasındaki o bölümde büyük boşluklar dikkat çekiyor.

YORUMLARI GÖR