Güntekin Onay'dan Aboubakar yorumu!

NTV Spor'da %100 Futbol programını sunan ve Rıdvan Dilmen ile birlikte yorumlarda bulunan Güntekin Onay, Aboubakar'ın 2. sarı kartın ağır olduğunu belirtti.

Güntekin Onay'dan Aboubakar yorumu!

Spor Toto Süper Lig'in 25. hafta mücadelesinde Antalyaspor ile Beşiktaş karşı karşıya geldi. Mücadele 0-0 eşitlikle sona erdi.

NTV Spor'da %100 Futbol programını sunan ve Rıdvan Dilmen ile birlikte oyrumlarda bulunan Güntekin Onay, Aboubakar'ın 2. sarı kartın ağır olduğunu belirtti.

İşte maç sonrası Güntekin Onay'ın açıklamaları;

"Atılacak manşetlerden bir tanesi Aboubakar'ın yaptıkları olarak değerlendirilebilir. Kalecinin topu oyuna sokmasına engel olmak sarı karttır ama burada müdahale yok. Ben eski bir hakemle konuştum. Pozisyonun ağır olduğunu düşündüğünü söyledi."

ESKİ HAKEMLER NE DEDİ?

AHMET ÇAKAR: İKİNCİ SARI KART YANLIŞ

Mete Kalkavan Beşiktaş'ın hakemi olmadığını ispat edercesine bir yönetim gösterdi. Aboubakar'a verdiği ikinci sarı kart kesin yanlış. Doğru, Aboubakar'ın kaleci degaj yapmasın diye bir hamlesi var. Ama kaleci degajı yapıyor ve top Antalyasporlu oyuncuya geliyor. Aboubakar'ın yaptığı hareket tehlikeli değil, üstelik kaleciye de temas yok. O halde Mete niye ikinci sarı karttan adamı atıyorsun?

ERMAN TOROĞLU: İKİNCİ SARI KART AĞIR

Degaj sırasında kaleciyi sakatlayıcı bir hareketi yok, tehlikeli bir hamle yok, ikisi arasında temas da yok. Gerekirse faul verirsin ama sarı kart fazla. Adaletli değil. Degaj yapılacağı zaman top, elden çıkıp vuruş yapılana kadar kalecilerin kontrolünden sayılır.

Top, ayaktan çıkana kadar kalecideymiş gibi kabul edilir. Yani bir başka oyuncu tarafından müdahale edilmemesi gerekir. Ama kaleci topu istediği yere zaten vurdu, temas da yok.

Çok gerekirse faul verirsin ama sarı kart ağır olur… Benim yorumum bu.

DENİZ ÇOBAN: HATALI KIRMIZ KART

Diyelim ki, Abaubakar ’ın hareketi bir faulü gerektiriyordu ve hakem faulü verdi. Peki, sarı kartı neden gösterdi? Beşiktaşlı oyuncu bu hareketiyle oyunun imajını mı bozdu, başlayacak çok güzel bir atağı mı önledi, Beşiktaş savunması eksik yakalanmıştı da; takımına bu şekilde avantaj mı sağladı, kaleciye kontrolsüz bir hareket mi yaptı? Görüyorsunuz; bu sarı kart, bu maddelerden hiçbirisini kapsamıyor. Sözün özü: Hatalı bir kırmızı çıktı. Göğsünde FIFA kokartı taşıyan bir hakeme bu kart hiç mi hiç yakışmadı.

YORUMLARI GÖR