SPOR

Ya Beşiktaş, her iki kupada şampiyon olursa?

Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi'ni kazanması ancak ligde şampiyonluğu kazanamaması durumunda UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruplara direkt olarak katılıp katılmayacağı belli oldu.

Ya Beşiktaş, her iki kupada şampiyon olursa?

UEFA Şampiyonlar Ligi'nin katılımcılarının belirlendiği "Kurallar" kitapçığında, UEFA Avrupa Ligi şampiyonunun Şampiyonlar Ligi'ne katılımıyla ilgili bilgiler yer aldı. Buna göre; UEFA Avrupa Ligi şampiyonu olan takıma garanti edilen nokta UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruplardan önceki playoff aşaması. Şayet, gruplara garanti olarak katılan takım sayısı doluysa takımlar playofftan başlatılıyor.

BEŞİKTAŞ, LİGDE VE AVRUPA'DA ŞAMPİYON OLURSA HAKKI DEVREDİLECEK Mİ?

Ayrıca, UEFA Avrupa Ligi şampiyonunun, kendi yerel liginde Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılım hakkını kazanması halinde ortaya çıkan fazla hakkın ne olacağı ile ilgili de bilgi verildi.

[İşte Beşiktaş'ın çeyrek finaldeki rakibi!](http://spor.mynet.com/besiktas/107881-iste-besiktasin-ceyrek-finaldeki-rakibi.html)

Şu anki Spor Toto Süper Lig puan durumu göz önünde bulundurulacak olunursa; Beşiktaş'ın hem UEFA Avrupa Ligi ne Spor Toto Süper Ligi şampiyonu olması durumunda, lig ikincisi Başakşehir, Şampiyonlar Ligi'ne 'doğrudan' katılamayacak. Lig üçüncüsü Galatasaray'da Şampiyonlar Ligi'ne ön elemelerden katılım hakkı kazanamayacak.

Ayrıca, ligde şampiyon olması durumunda doğrudan Şampiyonlar Ligi gruplarına katılım hakkı kazanacak olan Beşiktaş, eğer UEFA Avrupa Ligi'ni de kazanırsa finaldeki rakibi de UEFA Şampiyonlar Ligi hakkını devralamayacak.

[Ahmet Nur Çebi'den Lyon açıklaması](http://spor.mynet.com/besiktas/107884-ahmet-nur-cebiden-lyon-aciklamasi.html)

UEFA, Avrupa Ligi kazananına verilen Şampiyonlar Ligi'ne katılım hakkının tek bir kulübe ait olduğu ve devredilemeyeceğinin altını çizdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
puhahahahahahaaaaa....2 sinide kaybedecek 8 taş rekoru kırılacak...vah zavallılar...hayal görüyorlar....
Sizin görecek hayaliniz de yok.
@forhappys HAYAL DEĞİL TÜM BEŞİKTAŞ TARAFTARI SENİ DÜŞÜNÜYOR ÇARŞI MEYDAN DA KARTAL HEYKELİ VARYA ÜSTÜNE ELAMAN ARANIYOMUŞ
@forhappys 8 taş dediğin takım kaç senedir ülkeyi temsil etmek için çaba gösteriyor ya siz ? keşke olsanız temsil edebilseniz yazık sizin gibi türk düşmanlarına
@forhappys icimizde ki fransizlar nasil da belli ediyor kendilerini. Sana bir kasa maden suyu gonderecegim.
@forhappys eziklik gerçekten başa bela arkadaşım üzülüyorum senin için vahim durumdasın şuanki sahip olduğun psikolojini anlıyorum ve kahroluyorum yazık zavallı durumdasın
@atgc3 kesinlikle
@forhappys kardeş bence sen git bir kan tahlili yaptır.bir arıza olduğu kesin...
@forhappys kardeş sen git bir kan tahlili yaptır bence...
Kına lazım mı kına?
sanki,barça+yı real Madrid'i elemişler..bu kadar böbürlenmeyin,daha bir sürü maç var ve sakın ola ki başkalarını aşağılamak gibi bir şeye kapılmayın..(şeref stadını unutmayın,göğsünüzdeki yıldızın birinin emanet olduğunu da unutmayın) son olarak: bu TÜPÇÜ Tff. başkanı olduğu süre sizi kimse şampiyonluktan düşüremez..
bir Gs li olarak, avazımız çıktıgı kadar bravo beşiktaş.. al o kupayı gururlandır bizleri
inşallah beşiktaş turu geçer belçika takımları elenirde ülke puanı olarak üzerlerine çıkabiliriz belki
doğmayan cocuğa don biçiyorlar :)))
Beşiktaşı hazmedemeyenler hollanda yada yunanistana yerleşsin.
Beter ol ln şike bahçe
Diğer Haberler