SPOR

Beşiktaş taraftar grubundan Barcelona’ya Arda Turan mektubu

Beşiktaş taraftar grubu Beleştepe, referandum öncesi Rıdvan Dilmen'in başlattığı 'Evet' kampanyasına destek olan Arda Turan için Barcelona'ya hem Türkçe hem İspanyolca mektup yazdı.

Anayasa değişikliği referandumu öncesinde Rıdvan Dilmen'in sosyal medyadan başlattığı ‘evet' kampanyası futbolcu Arda Turan ve Burak Yılmaz'a uzanarak sosyal medyada tepkilere neden oldu. Beşiktaş taraftar grubu Beleştepe de, Arda Turan için kulübü Barcelona'ya Türkçe ve İspanyolca mektup yazdı.

Taraftarlar ayrıca, referandum öncesinde başkanlık sistemine karşı mücadele edeceklerini belirterek şu ifadelerde bulundu:

“Merhaba bir kulüpten daha fazlası olan Barcelona kulübü,
Faşist Franco' ya karşı dövüşenlerin çocukları,
Merhaba Katalunya halkı,
Sizlere, kulübünüzün oyuncusu Arda Turan'ın ülkesi Türkiye'den sesleniyoruz.
Arda Turan neden ortak gündemimiz oldu onu anlatmaya çalışacağız.
Cumhuriyet rejiminin tek adam rejimine dönüşmesini sağlamak üzere iktidarın dayattığı 18 maddelik yeni anayasa değişiklik paketi 2017 Nisan ayrında referandum ile Türkiye halkına sunulacak.Bu değişikliklerle güç tek bir kişide toplanacak, her türlü muhalefet sindirilip yok edilecek, Faşizm artık dişlerini saklama gereği bile duymadan tüm çıplaklığıyla halklarımızın üzerine çökecek.Ülkemiz vatandaşı ve kulübünüzün oyuncusu Arda Turan ve birkaç diğer Türk futbolcu futbolcu bu değişikliklere evet diyeceklerini açıklayarak sosyal medyada topluma “evet “ demeleri çağrısında bulundular.
Bizler, Beşiktaş taraftarı olarak kulübümüzde oynayan ve oynayacak olan oyuncuların önce iyi insan olmaları yönünde tavır belirleyen bir gelenekten geliyoruz. Bu nedenledir ki nice “iyi” oyuncunun çabucak kovulduğu kulübümüzde nice vasat oyuncular da efsanemiz olabilmiştir bu sayede.
“No Pasaran “ sloganını bayrak edip Franco faşizmine karşı mücadele etmiş Barcelona halkının kulübünün de bizler gibi düşüneceğinden hareketle Arda'nın anlayış biçiminin farkına varmalarını istedik.
Bu anlayış ; ırkçıdır, mezhepçidir, laiklik düşmanıdır. Bu anlayış savaş çığlıkları atıp barış diyenleri tutuklar. Bu anlayış kadın düşmanıdır; kadını ikinci sınıf vatandaş olarak görür. Bu anlayış; hırsızdır, adları yolsuzluklara karışmıştır, Bu anlayış tüm bu suçlarının yanında, gücü yeni anayasa ile tamamen kendi tekellerine alıp halkı ve muhalefeti sindirmek istemektedir. İşte Arda Turan evet dediği anlayış budur.
İşte bu yüzden ülkemizde ve dünyada bir çok taraftarı olan Barcelona kulübüne ve felsefesine yakışmamaktadır.
Arda Turan'sız bir Barcelona ile İstanbul'da bir gün görüşmek dileğiyle .
“No Pasaran”
HAYIR!
Barıştan ve Özgürlükten yana olan Beşiktaşlılar”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 71 yorum
barış tan yana olan bjk lilarmış gezi zekalı bjk bunlar vatan haini aponun çocuklarıyla yan yana aylarca mitink yapan hain surusu 200 tl kendini satan aşağlık gürah pkk aynı safta kalan satılmış lar bu millet nasıl 15 temuzda haçlıya cevabını verdiyse gine siz ve sizin gibi hainlerde cevabı vericektir.
@erdoganpolat34 Arada bir kafanı akepe tv den çıkarda beynine oksijen gitsin !!!!
@erdoganpolat34 Düşünerek bilerek yalakalık yapmadan evet diyenlere lafım yok.Ama makarna parasına oyunu yani şerefini satan asalak sürüsünü biliyoruz.Sen ilk önce o tek hücreli mahluklara bak.
@erdoganpolat34 hala 15 temmuza inanıyomusun :)
@erdoganpolat34 Sen ne ayaksın lan aktrol..
İŞTE BEŞİKTAŞIN CEFAKAR VEDE CUMHURİYETÇİ ÖZGÜRLÜKÇÜ EN ÖNEMLİSİ YURTTA SULH DÜNYADA SULH DİZELERİNİN ANLAMINI BİLEN TOPLULUĞU, HEPİNİZE SELAM OLSUN.
Vaoov,yemin ediyorum fanatik GS'li ve şu an abdestli biri olarak kutluyorum Bjk'li taraftarları.
Fenerbahçe'li olarak sizleri gönülden alkışlıyorum.teşekkürler ''Barıştan ve Özgürlükten yana olan Beşiktaşlılar''
Arda Turan soyadının değerine uygun düşünüyorsa HAYIR diyecektir. Çünkü evet çıkması Turancılığın sonu, büyük orta doğu projesinin finali olur. Rizeye gitmek için pontus vizesi, İstanbul için ingiliz vizesi, izmir için yunan vizesi, van için ermeni vizesi, Şırnak için israil vizesi almak istiyorsa evet desin.
@antofagasta_2014 Sen kim oluyorsunda herkese vize veriyorsun pontuslu senin babandır
@alisari1971 sen ne saçmalıyorsun gerizekalı adam ne yazmış sen ne zırvalıyorsun
kendiniz önce siz gezi parkı ihanetinin pisliğini bir temizleyin
"Barıştan ve Özgürlükten yana olan Beşiktaşlılar" diye mektubu bitiriyorsun adamın kullanacağı oya baskı kurup kulübüne şikayet ediyorsun ondan sonra ben özgürlükçüyüm gelecek olan diktatör öylemi? hadi oradan sizin gibileri çok gördü bu millet
@fduzz Yahu senin kaymakamın,senin il Ysk başkanın ve daha niceleri baskı kurmuyor da bu halktan insanlar mı baskı kuruyor he???
bir Fenerli olarak;tebrikler...
galatasaray taraftarı olarak kelimeyle bravoo..
halkın hür iradesine lütfen saygılı olun.
Ya bu Beşiktaş ne iş devlete millete karşı bir kerede devletin yanında olun da
@ysfalk AH BE ZAVALLI KARDEŞİM.BİZ ELBETTE DEVLETTEN MİLLETTEN YANA YIZ.ANCAK ATATÜRÜK'ÜN KURDUĞU LAİK CUMHURİYET DEVLETİNDEN YANAYIZ.
@ysfalk gezi olaylarında pkk lılarla apo posterleri yanında polis taşlarken resimler hala internette.boşuna nefret etmiyoruz bjk den.nezdimizde teröristten farkı yok
helal olsun beşiktaşlı taraftarlara işte vatan severlik
@efay1958 YAPMA YA, CİDDİMİSİN...
üç beş gezizekalıyı BJK taraftarı olarak yansıtmaktan vazgeçin artık
@rashcapon senin gibi düşünmeyince geri zekalımı oluyor yobaz
@rashcapon aynen demirören zamanından kalmalar kalkmış bizim adımıza konuşuyor...
BU KADAR AŞŞAGILIK BİR TARAFTAR GURUBU DAHA YOKTUR, (GERÇEK TARAFTARI TENZİİ EDİYORUM) ULAN SİZ DEĞİLMİYDİNİZ PKK TERÖR ÖRGÜTÜYLE AYNI SAFI PAYLAŞAN? GELMİŞ ŞİMDİ VATAN MİLLET DİE AHKAM KESİYONUZ. SİZİN GİBİ ASALAKLAR YÜZÜNDEN BU ÜLKE BİR ADIM İLERİ GİDEMİYOR, SİZİ KAALE ALAN YOK, HAVAYA YUMRUK ATMAYIN
@murat_demir_1982 AÇILIMI HDP İLE YAPAN AKP DEĞİLMİYDİ? PKK İTLERİNE DAĞDAN İNERKEN ÇİÇEK ATAN SİZ DEĞİLMİYDİNİZ? TÜRK KELİMESİNİ MÜMKÜN OLAN HER YERDEN KALDIRAN SİZ DEĞİLMİYDİNİZ? BUNDAN DAHA AŞŞAĞILIK DEĞİLDİR HERHALDE HAYIR DEMEK!. GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İÇİN KESİNLİKLE HAYIR.
Helal olsun bu taraftara , dönek değil sizler gibi
@lungdoctor SENİN GİBİ HAİNLER ÇOK SEVİNİR BÖYLE ŞEYLERE...
inadına GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK,inadına LAİKLİK,inadına DEMOKRASİ,inadına TÜRKİYE CUMHURİYETİ çok yaşa...kahrolsun padişahlık sistemi kahrolsun tek adamlık...HAYIR oyumuzun rengi belli
Aktroller kudurmuş köpürüyor.
bana 1404 tl verip ağzıma bir kaşık bal sürüp hemen işyerimin karşısındaki evde akşama kadar miskin miskin yatıp kelle başı 1289 tl para alan suriyelerin için de olup kardeşlik türküsüyle insanları uyutanlar size sesleniyorum HAYIRRRRR .. bunların erkeklerini alıp götürün suriyeye savaşsınlar hiç değilse cocuk yapmazlar AMA olmaz demi oyun çok büyük arkadaşlar AKILLI olmak lazım
Bunları Muhatap bile almayın.Gündeme gelip duruyorlar.Milyonlarca kişinin ağzını bozmaktan başka bir şey olmuyor.Yalakalar..
o haçlı dediğiniz sizin desteklediğiniz zihniyeti iktidar yapan bizim her zaman fetö dediğimiz tehlikeli gördüğümüz yapılanmaydı ama siz yeter artık bitsin bu hasret diyen ne istediniz de vermedik diyende aynı zihniyet şimdi hedef şaşırtıyorsunuz .Beşiktaş seyircisini tebrik ediyorum .
Bravo. Sporcuyu siyasete bulaştıran zihniyete lanet olsun.
@abdurrahman48 devlet katkısı ile barcaya giderse mecburen bulaşır tabi. barca sponsoru THY, Sabancı vb. Türk işletmeler olmasa gidebilecekmiydi? soru işareti. Belkide giderdi bilmemem ama sporcu isen işine bakıcan.
Fanatik bir Fenerbahçe taraftarı olarak bu davranışı çok takdir ettim. Helal olsun size Arda Turan parayı görünce şımaran bir şahsiyet hiç yakıştıramadım bu kadar mı cahil barcelonada oynamasına rağmen ? Yazıklar olsun sana aldığın paralara... seni bu ülke top toplayıcılıktan ünlü futbolculuğa yükseltti bu mu senin vefa borcun ? halk fakirleşiyor geçinemiyor herşeye zam vergiye yakıta köprüye yiyecek içeceğe tabi sen 30 milyon tl alıyorsun yılda sonra evet dersin sana olan birşey yok yazıklar olsun sana almayın bunu milli takıma propagandacı ş....siz anladınız siz onu
@alphan_1907 cahil sensin belkide zengin zübbesisin arda tırnaklarıyla buralara geldi bilgisi ve top tekniğiyle sen baba parasıyla aldığın o iPhonundan bunları yazarken o Bayrampaşa'dan bu günlere geldi evet diyebilir insanları ötekileştirmenizin sebebi bu korkunun nedeni nedir kandil ağzıyla konuşmanın nedeni nedir zübbe sen hayır de evet diyene karışma özgürlüğünü kısıtlama
Beşiktaş taraftarı derken 25 milyonu temsilen o kelimeleri yazmak kimin haddine, biz BJK taraftarı olarak EVET diyiyoruz konuyu siyasi bir ortama çekmek gerçek BJK taraftarının yapacağı bir davranış değil, çıkar ve beklenti amaçlı bir grup kendini bilmezin yazmaya çalıştığı saçma sapan yazılar, tüm spor camiası onların fikrinde ve düşüncesindemi olacak, hani demokrasi !!!!
Beşiktaş taraftar gurubu deşil CHP gençlik kolları yazdı mektubu gezide 100liraya kendini satan karaktersizler
@edim_006 sen makarna parasina satmış seref yoksunu gezinin anlamını senin o amip beynin kavrayamaz
türk türkü gavura şikayet ediyor,yazık,nerede kaldı bizim türklüğümüz,toplumumuz karşısındakinin düşüncelerine bile tahammul edemeyecek kadar dejenere olmuş iyice,yazık ki çok yazık...
arda bugun evet deseydı hepınızın sevgılısı olurdu ama sızın ıstedığını olmayınca boyle oluyor efendılık ve saygıyı ön de tutan sayın beşiktaş taaraftarı % 50 uzerınde cumhurbakanı seçilmiş bırının konutunu basmaya gıdecek kadar saygısız olan bırılerının bunu savunması ülkenın bayrağını her yerde göklere çıkaran tek yıldızımız ardayı lınç etmenız ve barcelonaya yol göstermenızde efendılığınız gereği mı olmuş yok bırılerıne yaptığınız uşaklığın gereğimı siz efendılerınıze ve sahıplerınıze karşı olan saygınızı ulkeye saygı ımış gıbı göstermekten se adam olup vatan sevgısını oğrenın buyuk beştaş
Bu mektubu yazan Tüm Beşiktaşlı kardeşlerimin gözlerinden öpüyorum.Yüreğinize ve ağzınıza sağlık.Tüm iktidar yalakalarına bu bir ders olsun.Hepiniz sağolun varolun....
Barış ve özgürlük, sadece kendileri için ve sadece kendi kafalarında kurguladıkları düzen için. Kendilerinden olmayanlar için savaş ve terör, zulüm ve baskı. Arda'nın dediği ''evet'' kelimesine bile tahammülü olmayan sözde özgürlükçüler!
peki sevgi renkdaşalrım Rıdvan tam tersini söyleseydi yada arda hayır deseydi yine bu mektubu yazacakmıydınız!!!eğer ki biz özgür bir ülkede yaşıyorsak yada demokrat olduğunuzu her fırsatta dile getiriyorsanız herkezin kendi hür düşüncesini beyan etmekte özgürdür!!en iyi Beşiktaşlı olarak ben kocaman bir EVETTTT diyorum...
bunlar soytarı gurubu bunlar asla gerçek beşiktaşlı olamaz, gerçek beşiktaşlı takımından başka birşey düşünmez siyaset yapmaz, beşiktaşımızın adını kullanmayın birdaha soytarılar
kudurun siz hayır dediniz de barcelona hayır kampanyası mı başlatacak evet diyen yalaka olur hayır diyen hakk ını savunur dimi yine yeniden cevabınızı alacaksınız nisan da az kaldı bekleyin
dolar 4 tl ye ytaklaşmış herşeyi el yakıyor pahalılaşmışş. asgeri ücrete sadece 100 tl zam yapılıyor. sonra bu aktroller de çıkıp daha güçlü türkiye ekonomi çok iyi diye yalan söyliyerek halkı
gerizekalılar sürüsü hayatımda bu solcularlar kadar salağını görmedim
Bazıları balık hafıza hatırlatalım. Açılım yaparken kim dağdan pkkları çiçek ile karşılıyor? Kim açılıma destek veriyor akp,hdp. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE kitaptan kaldıran kim? akp,hdp vb.. Çözüm sürecinde kucak kucağa kim? akp,hdp. Şimdi gelip kim evet diyor? mıy mıy mıy.. kim hayır diyor? mıy mıy mıy. Geçin bu işleri. 2 gün sonra yine kandırıldık mı? diyeceksiniz? kandırılmak bu işin fıtratında mı var?
@tolga.koluk lan gerizekalı hdpkk ile iyi salladık diyen kim pkk cenazelerinden gelmeyen kim dokunulmazlık kalksın dedi bazıları oylamaya sunuldu hayır oyu kullanmadımı daha neyi savunuyorsunuz
böyle bir hainlik bjk taraftarından beklenmezdi. ne yani evet demek karşı tarafa göre ihanet sayılıyorsa, ozaman hayır demekde karşı tarafa göre ihanet olmazmı! ozaman evetde hayırda ihanet demek olmuyormu? ahmaklar sürüsü bir mektup yazarak gerçekten nekadar ahmak ve akılsız olduğunu bu mektupla ispat etmiş.zaten mektubu önemseyende olmamışya. işte sinek küçük ama mide bulandırır misali.
Öncelikle bu yazıyı okuyan herkese selamlar olsun.sevgili rıdvan öncelikle bizlere yaşattığın ogüzel duruşunla[ben sporcunun zeki ve ahlaklısını severim] cümlesine layık olmanla beraber o attığın ve attırdığın o muhteşem gollerini bizzat izleyen bir kişi olarak bizlere yaşattığın o mutluluk dolu anların karşılığını beşeri hayatta sana dua ederek sana sevgi besleyerek gördüğümüzde saygı göstererek ödemeye gayret gösteriyoruz.öncelikle topluma mal olmuş kişilerin toplumu doğru yola kanalize etme hakkı vardır fakat bu konuyu kapsamaz.nacizane senden ricam bu beyanını gözden gecirmendir.muhapbetle
Gezicilier dolmuş yine..
Şimdi kim hayır diyor..chp..hdp..pkk..fetö..Avrupa..abd..ve yurt içindeki hainler....kim evet diyor MHP ve AK Parti ve gerçek vatanseverler...o yüzden EVET..EVET..EVET..
Gezi olaylarında apo posterleri ile yanyana görüntüleriniz ve polis taşlama videoları hala internette bjk lilerin.unutmadık merak etmeyin.nezdimizde o pkk lılardan farkınız yoktur.eziktiniz geziden sonra hainsiniz.bukadar net
İSPİYONCULUK VE BELEŞÇİLİK BABA MESLEĞİ SİZLERDE...
Diğer Haberler