SPOR

Ergin Ataman Galatasaray yönetimini topa tuttu

İtalya’da hastanede yatan babasını bırakıp Galatasaray ile toplantıya geldi, 15 dakika süren görüşmeden tepki göstererek ayrıldı ve sarı kırmızılı kulübe önemli başarılar yaşatan Ergin Ataman veda etti. Tecrübeli koç, vedanın ardından yaptığı açıklamada 'İhanet, yalan ve samimiyetsizlik asla benim kitabımda olamaz' ifadelerini kullandı.

Ergin Ataman Galatasaray yönetimini topa tuttu

Galatasaray'da Ergin Ataman dönemi sona erdi. İşte Ataman’ın çok tartışılacak ayrılığının tüm detayları ve perde arkasında yaşananlar...

Tam 23 yıl aradan sonra Galatasaray Basketbol Takımı’na şampiyonluk ve Avrupa’da da ilk EUROCUP’ı kazandıran Ergin Ataman sözleşmesi sona erdiği için yönetimden gelen görüşme talebi üzerine önceki gün İtalya’dan İstanbul’a geldi.

KULÜPTE DEĞİL, BEBEK’TE

Planı, görüşmeyi yapıp, aynı gün hastanede yatmakta olan babasının yanına İtalya’ya dönmekti. Yeni sözleşmenin şartlarını konuşmak için geldiğini düşünüyordu. Ancak daha ilk adımda hayal kırıklıkları başladı. Birinci şok görüşmenin yeriyle ilgiliydi. Görüşme kulüpte değil kendisini baştan beri istemeyen Basketboldan Sorumlu Yönetici Can Topsakal’ın, Bebek’teki ofisindeydi.

2 sezon önce sözleşme imzalarken ücretini 800 bin Euro’dan 500 bin Euro’ya indirerek adeta “Feda” diyen Ataman’a, Topsakal açık açık “Seninle çalışmak istemiyorum ama başkan ısrar ediyor. Bu imzayı o yüzden atıyoruz” demişti. İşte Ataman, dün karşısında yönetim adına tek isim olarak “sevmeyeni” Topsakal’ı buldu.

2 YIL SONRA BİR DAHA: İSTENMİYORSUN

Düşük bütçeli kadroya razı olmasına, hatta para almadan dahi çalışabileceğini bildirmiş olmasına karşın başkan Dursun Özbek’in görüşmeye gelmemesi Ataman için bir başka şok olmuştu. Ve Topsakal, 2 yıl önceki gibi Ataman’a bu kez sadece kendisi tarafından değil, genel olarak istenmediğini belirtip sözleşme yenilemeyeceklerini tebliğ etti. Sadece 15 dakika süren toplantıdan çıkarken Ataman hem öfkeli, hem kırgındı. Topsakal’a, “Bu yaptığınız büyük bir saygısızlık. Bu bir görüşme değil, deklarasyon” diyerek ofisi terk etti.

AYRILIĞI KENDİSİ DUYURDU

Aslında başkan Dursun Özbek, Eurocup şampiyonluğunun geldiği sezonun başında, bazı yönetim kurulu üyelerinin karşı görüşüne karşın Ataman ile devam etme kararı almıştı. Ancak bu kez sezon içinde taraftar grubu ile yaşanan gerilimler nedeniyle yönetici Alper Narman ve 2 yıl önce de Ataman’ın görevine son verilmesini isteyen Can Topsakal, ısrarla yolların ayrılmasını istedi.

Hatta Topsakal, aynı zamanda Galatasaray Lisesi mezunu olan Erman Kunter ile görüşüp el sıkıştı. Beşiktaş’ı çalıştırırken dahi Galatasaray taraftarı olduğunu açıklayan, 2 kupalı Ataman’ın kulübünden ayrıldığı, bizzat kendisinin sosyal medya hesabından paylaştığı mesajla kamuoyu tarafından duyuldu. G.Saray’daki görevi sona eren erkek basketbol takımı başantrenörü Ataman, “Hiç ücret almadan dahi kalabileceğimi söyledim. Profesyonellikte ayrılıklar doğaldır ama tavırları ağırıma gitti” dedi.

Sarı kırmızılı kulübün erkek basketbol takımındaki yöneticiliği sona eren Ergin Ataman, görevden ayrıldığı görüşmenin hemen sonrasında HÜRRİYET’e konuştu. Kırgın olduğu dikkat çeken Ataman sorularımız üzerine şunları söyledi:

“Fazla konuşamayacak kadar dolu ve üzgünüm. Ayrılık her yerde olabilir. Çünkü hepimiz profesyoneliz. Ama bu tavır ve saygısızlık çok ağrıma gitti. İhanet, yalan ve samimiyetsizlik asla benim kitabımda olamaz. Samimi olmayan yerlerde ayrılıklar kaçınılmaz olur. İhanet ise en ağrıdır.

TARİHİ BİZ YAZDIK

“Tüm samimiyeti ile 5 yıl boyunca destek olan herkese teşekkürler. Bu (dün) sabah yapılan görüşmede gerekirse hiç ücret almadan da kalabileceğimi belirtmeme rağmen Can Topsakal istenmediğimi belirtti. Hakkınızı helal edin büyük Galatasaray taraftarı. Hataları ile sevapları ile 5 yıl geçirdik. Gerçekleri tarih yazar tarihi de biz yazdık.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
sen beşiktaşı para icin sattın sponsor bulamıyor diye ihanetin babasını yaptın etmem bulma dünyasi hadi gölge hapma işine bak
Hiç kimse bu kadar koymamıştı ya Ergin Ataman çok iyi bir coach çok iyi bir Galatasaraylıydı yazıklar olsun bu yönetime , adam 500 bine kaldı bu sene şu reis dediğiniz futbol katiline 1,4 milyon euro verdiniz her sene , şu adam verdiğiniz şey kadar bütçeye bile laf söylediniz be.
yönetim istifa değil, artık bir. ....... git!!!
tipik bir gaassaray'lı sonu...! yazık o kadarda mücadele etmeye çalışmıştı...keşke daha değer verilecek bir kulüpte çalışsaydı....!
@benedo BUNLAR İŞTE BÖYLE HEP BİRBİRİNİ PARA İÇİN SATARLAR
Kim başarılıysa gönderiyor kepçe kulak izliyorum bu kulübü ne hale getirecek merak ediyorum
Ergin ATAMAN adına çok sevindim. Barcelonada hiç olmazsa profosyonel anlamda çalışma ortamı bulacak. Bu kadar acemi yöneticiler topluluğunun elinde olan Galatasaraydan da kurtulmuş olacak. Dursun başkan da bakar artık ardından....
Para yok sponsor yok bahanesiyle anında beşiktaşı satıp galatasaraya kaçtın.. bunu haketmiştin
Sürekli azize iltifatlar düzen bir antrenörün GS de işi yok çok geç alınmış bir karar.
diğer yüzsüzde bu.. sarbi 2...
Milli takımı gs için bırak sonrada düdüklerler adamı.
Bence bu yönetim taraftarlarınıda küstürdü. Nedir bu liselilerden çektiğimiz. EY BÜYÜK GALATASARAY TARAFTARI gelin hep beraber tüm desteklerimizi geri çekelim. bakalım bu yönetim kim ve kimler için çalışıyor öğrenelim.
TÜRKİYE de kulüp idarecilerinin ekseriyeti İDARE NEDİR BİLMİYOR.Sn.ATAMAN MESLEĞİNDE KARİYERİ,ŞAMPİYONLUKLARI OLAN BİRİDİR.YURTDIŞINDA da takım çalıştırır.Ancak GS.gibi camianın ve kulübün yönetiminin bu şekilde tavrı asla ETİK DEĞİLDİR.Kusura bakmasınlar amma PARA OLUR AMMA ADAMLIK YOKSA koy gitsin.
mola ergin ataman molaaa
hadi uza dümbük...
Tarih yazmışlarmış. Sen anca market listesi yazarsın. Beter olun Fener düşmanları.
güle güle emeğin cok gecti takima lakin basketboldaki hava yi yakalayamadin her kulupte olagan seyler ..
Ben Erman Kunteri ayıpladım.Anladığım kadarıyla bu kumpasın içindeymiş.
Diğer Haberler