SPOR

Donald Trump'a Kevin Durant'ten şok sözler! 'Saygı duymuyorum'

NBA 2017 final serisinin en değerli oyuncusu Kevin Durant, ABD Başkanı tarafından davet edilse de Beyaz Saray'a gitmeyeceğini söyledi. Durant, "Şu anda Beyaz Saray'da oturan adama saygı duymuyorum. Başkan adaylığından beri söyledikleri ve yaptıklarıyla ülkeyi bölüyor" dedi.

Donald Trump'a Kevin Durant'ten şok sözler! 'Saygı duymuyorum'

NBA şampiyonu Golden State Warriors'ın yıldız basketbolcularından, 2017 final serisinin en değerli oyuncusu Kevin Durant, takımın 2017 şampiyonluğu nedeniyle Beyaz Saray'a davet edilse bile ABD Başkanı Donald Trump'ı ziyaret etmeyeceğini söyledi.

ESPN'e konuşan Durant, "Şu anda Beyaz Saray'da oturan adama saygı duymuyorum. Davet edilsem de oraya gitmem. Gitmeme kararı tamamen bana ait, bu kişisel düşüncem. Ama takım arkadaşlarımı biraz olsun tanıyorsam, hepsi benimle aynı fikirde olacaktır" dedi.

Trump'ın beyazların üstünlüğünü dile getirenleri açıkça desteklediğini savunan Durant, "Onun düşünceleriyle benimkiler uyuşmuyor. Ama çok daha önemlisi beyazların üstünlüğünü savunanları körüklemesi. Beyaz Saray'a girdiğinden beri hatta başkanlığa aday olduğundan beri ülkemizin daha bölündüğünü görüyorum. Bu bir rastlantı değil" ifadesini kullandı.

Golden State'in şampiyonluğundan kısa bir süre sonra ABD basınında şampiyon takımın gelenekselleşen ABD Başkanı'nı ziyaretini Golden State Warriors'ın yapmaması konusunda oyuncuların fikir birliği içinde olduğu haberleri çıkmış, Kaliformiya takımına da Beyaz Saray'dan bir davet gelmemişti. Golden State'in bu sezon Washington Wizards deplasmanı 28 Şubat'ta...

Bir başka NBA yıldızı LeBron James de hafta başında twitter'dan "Amerika'da nefret her zaman vardı. Ama bunu yeniden moda kılan Donald Trump oldu" mesajını paylaşmıştı.

YORUMLARI GÖR