08 May 2017 | 12:20
  • +
  • -

Mersin İdmanyurdu Spor Toto 2. Lig'e düştü

Yaşadığı maddi problemler nedeniyle sezon boyunca düşmemek için mücadele eden Mersin İdman Yurdu küme düştü. Geçtiğimiz sezon Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden ve birkaç yıl öncesine kadar büyük takımlara kök söktüren Mersin İdmanyurdu, yoluna artık Spor Toto 2. Lig'de devam edecek.

Mersin İdmanyurdu Spor Toto 2. Lig'e düştü

Geçtiğimiz sezon Süper Lig'de yer alan ekip, önümüzdeki yıl 2. Lig'de mücadele edecek.
 
Göztepe'ye sahasında 6-5 mağlup olarak küme düşmesi kesinleşen Mersin İdman Yurdu, geçmiş günleri mumla arıyor. 2013-2014 sezonunda mücadele ettiği TFF 1. Lig'de Play-Off'lara kalarak Süper Lig'e yükselme başarısı gösteren Akdeniz ekibi, Süper Lig'deki ilk sezonunu 47 puanla 7. sırada tamamlayarak başarılı bir grafik çizmişti. Hedeflerini yükselten ve bu nedenle yanlış transfer politikalarından kaynaklı maddi olumsuzluklar yaşayan Mersin İdman Yurdu, geçtiğimiz sezon Süper Lig'i son sırada tamamlayarak küme düştü.
 
Transfer tahtasının kapanması ve sezon başında aldığı cezayla -3 (eksi üç) puanla lige başlayan Mersin İdman Yurdu, bu sezon da istenilen performansa ulaşamadı. 2 sezonluk Süper Lig macerasının ardından bu yıl TFF 1. Lig'de mücadele eden Mersin İdman Yurdu, önümüzdeki yıl ise 2. Lig'de boy gösterecek.

Anahtar Kelimeler:
MOBİL'DE MYNET SPOR
En güncel spor haberleri, son dakika gelişmeleri ve en iyi spor yazarları QR Kod okuyucu ile hemen cebinde!